NOËP, Tommy Cash ja Eesti muusikatööstuse delegatsioon Eurosonic festivalil | Tallinn Music Week

NOËP, Tommy Cash ja Eesti muusikatööstuse delegatsioon Eurosonic festivalil

Eesti artistid NOËP ja Tommy Cash esinevad sel nädalal Hollandis toimuval Euroopa suurimal ja olulisimal uue muusika festivalil Eurosonic Noorderslag. Ühtlasi on festivalil kohal Music Estonia eestvedamisel ka delegatsioon Eesti muusikatööstuse esindajatest.

Hollandis Groningeni linnas 1996. aastal alguse saanud talendifestival ja muusikatööstuse konverents Eurosonic Noorderslag toimub tänavu 11.-14. jaanuarini. Vana Maailma muusikaelu keskpunktiks ja noorte muusikute tõhusaks hooandjaks kujunenud suursündmusel esineb traditsiooniliselt üle 300 artisti kogu Euroopast.

Vice’i muusikasaidi Noisey poolt kõige „dope’imaks“ eestlaseks tituleeritud räpikarakter Tommy Cash astub festivalikavas üles lause kahel korral – kolmapäeval, 11. jaanuaril klubis Vera ning neljapäeval, 12. jaanuaril Groningeni Platformtheater’i laval. Meie rahvusvaheliselt edukaim elektropi artist NOËP esineb neljapäeval, 12. jaanuaril klubis Mutua Fides.


Eurosonicul on esindatud ka Raadio 2 tiim, tehes kohapealt otselülitusi ning intervjuusid meie artistidega neljapäeval, 16.jaanuaril kell 17.00 ja reedel 16.jaanuaril kell 18.00. Pane kõrv peale! #r2 #värskejavaba

Tutvu kõigi Eurosonicu esinejate ning programmi infoga

Lisaks esitluskontsertidele on festivali osaks ka laiaulatuslik konverentsiprogramm, mille „Music Moves Europe“ initsiatiivile pühendatud paneelis osaleb käesoleval aastal ka Tallinn Music Week’i asutaja ja juht Helen Sildna. Tegu on ettevõtmisega, millele pandi alus 2016.aastal eesmärgiga tuua Euroopa Komisjoni juurde kokku rohkem kui 50 Euroopa muusikaorganisatsiooni, panustamaks ühiselt Euroopa muusikaagenda töösse ja arengusse. Antud paneelis jagavad Euroopa mõjukad muusikatööstuse võtmetegijad oma mõtteid ning peavad dialoogi Euroopa Komisjoni vastava valdkonna esindajatega.

Eurosonic Noorderslag on kujunenud Euroopa muusikaelu keskpunktiks ning oluliseks stardipakuks tõusvatele artistidele, pakkudes seejuures hulgaliselt võimalusi networkimiseks. Igal aastal koguneb festivalile ligi 4000 delegaati, kel on võimalik osa saada rohkem kui 350 showcase kontserdist artistidelt üle terve Euroopa. Festivali konverentsiprogramm katab rahvusvahelise muusikatööstuse, meediamaastiku, produktsiooni ning interaktiivmaailma viimaseid arenguid.

Rohkem infot Eurosonic festivalist.