KKK | Tallinn Music Week

KKK

Tallinn Music Weekil esinemine

 • KUIDAS FESTIVALILE ESINEMA SAADA?

  TMW programmitiim, mis koosneb Eesti ja välismaistest kuraatoritest, valib festivali esinejad laekunud esinemisavalduste seast. Lisainfo

 • MINU BÄND KANDIDEERIS. MILLAL SAAME TEADA, KAS MEID ON PROGRAMMI VALITUD?

  Programmi koostamine algab kohe pärast avalduste esitamise tähtaega. Kontakteerume teiega e-maili teel, et teada anda, kas teie / teie esindatav artist on festivali esinejate nimekirja kinnitatud. Ka need artistid, keda programmi ei valitud, saavad e-maili teel teate.

 • MINU BÄND ON SAANUD PALJU TÄHELEPANU JA ME OLEME VÄGA HEAD. MIKS MEID EI VALITUD TMW-il MÄNGIMA?

  Esinemisavaldusi laekub u 10 korda rohkem, kui muusikaprogramm mahutab ning programmitiimil tuleb paratamatult raskeid otsuseid langetada. Asjaolud, mis otsust võivad mõjutada: esinemiskogemus, kunstiline tase, esindatav žanr jms. Programmi mitte pääsenud kandideerijad on teretulnud avaldust esitama ka järgmisel aastal, sest programmitiim jätab meelde ka festivali kavast välja jäänud artistid, keda peaks lähemalt uurima ning mõnikord valitakse artist TMW-le alles kolmandal või neljandal katsel.

 • KAS TMW ON AINULT EESTI ARTISTIDE JAOKS?

  Ei, TMW on avatud kogu maailma artistidele. Kuna festivali oluliseks eesmärgiks on edendada ja tutvustada Eesti uusi tähelepanuväärseid artiste, on kõige enam TMW esinejaid reeglina Eestist, kuid vähemalt 30 protsenti festivali lõplikust esinejate nimekirjast koosneb välismaistest artistidest.

 • ARVASIN, ET TMW ON AINULT UUTE ARTISTIDE JAOKS. MIKS AGA ESINEB BÄND X?

  Me ei ole kunagi võtnud eesmärgiks esitleda vaid uusi artiste, kuigi aastate jooksul oleme neid omajagu esitlenud. Meie peamine eesmärk on esitleda artiste, kes on põnevad ja aktuaalsed nii kohalikule kui ka rahvusvahelisele muusikatööstusele ja publikule.

 • MILLAL KUULUTATAKSE ESINEJAD VÄLJA?

  TMW programm kuulutatakse reeglina välja hiljemalt kaks kuud enne festivali.

 • KAS KEEGI ARTISTIDEST SAAB FESTIVALIL ESINEMISE EEST HONORARI?

  TMW ei maksa reeglina esinemistasu ühelegi artistile ega kata ka esinejate reisikulusid, välja arvatud mõnele nimekale rahvusvahelisele artistile, kes valitakse programmi esinemisavalduste väliselt. Kogu kontsertidest laekuv piletitulu (mis moodustab umbes 10 protsenti festivali rahastusest) ning teised era- ja avalikud ressursid on vajalikud järgmiste kulude katmiseks: kontserdipaigad, heli ja valgus, konverents, kutsutud delegaatide reisikulud ja majutus, turundus, produktsioon jms.

  TMW festival loodi eesmärgiga aidata arendada muusikute arengut ja tutvustada publikule head muusikat. Seniks kui leidub artiste, kes peavad TMW-i enda jaoks kasulikuks ettevõtmiseks, oleme rõõmuga valmis seda korraldama.

Kontsertide külastamine

 • MIS ON FESTIVALIKÜLASTAJATE VANUSEPIIRANG?

  TMW teeb koostööd Tallinna klubide, kontserdipaikade ja promootoritega. Nagu kõik teised kohalikud ürituskorraldajad, peame ka meie järgima Eesti Vabariigi seadust. Suurem enamus kontserdipaikadest müüvad alkoholi ega tohi sisse lubada alaealisi kliente. Üldreegel näeb ette, et kontserdipaigad, mis on avatud pärast kella 23.00, on vanusepiiranguga 18 eluaastat.

  Festivali kavas on ka linnalava kontserdid, mis toimuvad päevasel ajal erinevates paikades (kohvikud, kaubanduskeskused, poekesed ja galeriid jne) üle linna, mis on avatud kõigile ja täiesti tasuta.

 • KUS TMW TOIMUB?

  Toimumispaikade ülevaade avalikustatakse hiljemalt kuu enne festivali TMW veebis.

 • KUIDAS TOIMIB PILETISÜSTEEM? KAS MA PEAN OSTMA ÜHEPÄEVAPASSI/FESTIVALIPASSI VÕI SAAN OSTA ÜKSIKPILETID KONTSERTIDELE, MIDA TAHAN KÜLASTADA?

  Üksikasjaliku info piletite ja passide kohta leiad SIIT

 • KUST SAAN PILETEID OSTA?

  Eri tüüpi passid on müügil TMW veebipoes ja üksikpiletid Piletilevis. Üldjuhul on üksikpiletid müügil Piletilevis alates kogu programmi väljakuulutamisest ning kui üritus pole varem välja müüdud, siis ka selle toimumisõhtul kontserdipaigas. Festivalipassid peab eelnevalt käepaela vastu vahetama TMW infopunktides.

 • KUS SAAN VAHETADA PASSI KÄEPAELA VASTU?

  Festivalipass tuleb välja vahetada festivali käepaela vastu. Vahetuskohad / infopunktid avalikustatakse TMW veebilehel enne festivali.

 • KAS MU FESTIVALIPASS/ÜKSIKPILET TAGAB SISSEPÄÄSU X KONTSERDILE?

  Ei, kui kontserdi toimumispaik on täis. Saame tagada seda, et alati on ruumi ühes kontserdipaikadest, kuid mitte kõigis ja pidevalt, iseäranis klubides, mis mahutavad vaid 50-100 inimest. Kuid festivalipasside omanikel ja eelmüügist üksikpileti ostnuil on õigus eelisjärjekorras klubisse pääseda.

  Kui tegemist on esinejaga, keda tahad kindlasti näha, tule lihtsalt aegsasti kohale. Liiklus kontserdipaikade vahel on reeglina üsna tihe, seega kui ühe bändi kontserdi ajal on klubi täis, siis on võimalik, et suur osa publikust lahkub pärast nende esinemist ja sul on võimalus näha järgmist bändi, seega võib järjekorras seismine ennast ära tasuda. Kavas on reeglina ka artiste, kes esinevad kaks korda või astuvad lisaks põhiprogrammile üles ka tasuta linnalava kavas.

Konverents

 • KAS TMW ON FESTIVAL VÕI KONVERENTS?

  Mõlemad. Lisaks ka linnafestival, mille kavast leiab nii tasuta päevaseid kontserte, avalikke arutelusid, kunstiprogrammi, laste töötube ja erinevaid tegevusi avalikus linnaruumis.

 • KUS TOIMUB TMW KONVERENTS?

 • KES SAAVAD KONVERENTSIL OSALEDA?

  Konverents on avatud kõigile huvilistele. Konverentsil osalemiseks peab olema registreeritud PRO delegaat ning registreerimistasu peab olema eelnevalt tasutud. Kõik TMW-il esinevad artistid saavad vabapääsme nii muusikafestivalile kui ka konverentsile.

 • KUS ASUB DELEGAATIDE REGISTRATUUR JA MIS AEGADEL ON SEE AVATUD?

  Delegaadid saavad oma käepaela/passi kätte TMW infolauast.

 • SOOVIKSIN OSALEDA PAARIL PANEELIL. KAS SINNA ON VÕIMALIK PÄÄSEDA KA ILMA KONVERENTSI JA FESTIVALI ÜHISPASSITA?

  Festivali eel tulevad müüki ka eraldi päevade konverentsipassid. Jälgi infot shop.tmw.ee

 • KAS PRO PASS VÕIMALDAB GRUPI-, ÕPILASE VÕI MINGISUGUST MUUD SOODUSTUST?

  TMW pakub varase registreerija soodustust ning saadaval on ka piiratud kogus õpilaste ja üliõpilaste passe 50% soodustusega kõikidest hindadest.

 • MIDA SISALDAB PRO PASS?

  Pääsu konverentsialale, kus nii Eesti kui ka välisriikide delegaadid kogunevad, kõikidele seminaridele ja teisele TMW üritustele. Pass võimaldab ka eelisjärjekorras pääsu kõikidesse festivali kontserdipaikadesse. Lisainfo 

 • KAS TMW-l ESINEVAID ARTISTE LASTAKSE KONVERENTSILE?

  Kõik TMW-il esinevad artistid ja nende esindajad (reeglina managerid) saavad vabapääsme nii muusikafestivalile kui ka konverentsile.

 • SOOVIKSIN OSTA REKLAAMI TEIE TURUNDUSMATERJALIDESSE. KELLEGA PEAKSIN ÜHENDUST VÕTMA?

  Palun saata e-mail aadressile advertising@tmw.ee või helistada numbril +372 672 6608.

Varia

 • KES KORRALDAB TMW-i?

  TMW korraldaja on ettevõte Shiftworks OÜ koos paljude kaaskorraldajatega. TMW strateegiline partner muusikavaldkonnas on Music Estonia.

 • KUIDAS ON ÜRITUS RAHASTATUD?

  Üritust rahastatakse mitmete avalike toetajate ja erasponsorite abiga.

 • SOOVIKSIN TÖÖTADA TMW-il. KAS MA SAAN ENNAST VABATAHTLIKUNA KIRJA PANNA?

  Jah. Festivali eel ja selle toimumise ajal vajame mitmel rindel abikäsi. Töö ise on üldjuhul seotud abistamisega festivali turundamisel, seminaridega, piletimüügiga, produktsiooniga kontserdipaikades, logistikaga, transpordiga, artistide võõrustamisega jne. Vabatahtlikud saavad tasuta pääsme kõikidele TMW üritustele festivali ajal. Lisainfo: volunteers@tmw.ee