Konverents | Tallinn Music Week

Konverents

7.–8. mai 2021

 

TMW konverentsi teemade ring ulatub  muusikatööstuse seminaridest popkultuurilooliste vestluste ja valdkondade üleste tulevikukäsitlusteni.

Eesti Kunstiakadeemias 7.–8. mail 2021 toimuv TMW 2020 konverents saab teoks nii kohapealset kui ka veebipõhist osalust võimaldavas hübriidformaadis.

Konverents pakub huviväärset nii muusikavaldkonna tegijaile, kultuuriedendajatele kui ka erinevate sektorite ettevõtjatele ja poliitikakujundajatele.

TMW 2021 konverentsi programm kuulutatakse järk-järgult välja alates veebruarist 2021. Konverentsi muusikatööstuse seminaride programm sünnib koostöös Music Estoniaga.

TMW 2021 PRO passid, DigiPRO passid ja toetajapassid,mis tagavad osaluse konveremtsil. on müügil TMW veebipoes.

***

2020. aastal kogu muusikavaldkonna ökosüsteemi tabanud väljakutsed panid meid kõiki maailma ümber mõtestama ja tulevikuks vastuseid otsima. Seda, kuidas viirusjärgsetes oludes paremini toime tulla, uuriti TMW 2020 konverentsil läbi kolme keskse teema: muusikatööstus 2.0, jätkusuutlik areng ja naabrid.

Muusikatööstus 2.0 teemablokis kaardistatakse muusikavaldkonna taastumis- ja uuenemisvõimalusi. Kas võti on kasutajakesksete platvormide ja uudsete virtuaallahenduste arendamises või taandub kõik oskusele muutusi juhtida? Enam kui eales varem, on vaja teadvustada tagasilöökidest taastumise ja juhtimispädevuste olulisust.

Tänavune kevad on näidanud, et inimkonnal on vaja veel pingutada selle nimel, et märgata ja vähendada sotsiaalset ebavõrdsust ja ebaõiglust. Rahvusvaheliste algatuste Keychange ja ShesaidSo osalusel lahatakse konverentsil soo- ja rassivähemuste probleeme ning vaimse tervise alaseid küsimusi – seda kõike kestliku arengu eesmärkide kontekstis.

Keerukate probleemide lahendamisel on võtmeroll sageli piiride- ja valdkondade ülesel koostööl. Koondnime all „Naabrid“ uuritakse nii piirkondlike kolleegide kui ka muusikatööstuse naabervaldkondade vaheliste dialoogide võimalusi.

TMW 2020 konverentsi teemad 

TMW 2020 konverentsi panelistid

 

Seotud uudised:

14.08.2020 TMW avalikustas eelseisva konverentsi programmi

03.08.2020 Tallinn Music Weeki konverents keskendub juhtimiskvaliteedile kultuurivaldkonnas

19.06.2020 TMW konverents toimub uuenduslikus hübriidformaadis 

27.02.2020 TMW konverentsi avab president Kersti Kaljulaid

21.02.2020 TMW konverentsil esinevad Dublabi programmijuht Rachel Day, muusika digiteerimise pioneer Vickie Nauman ja queer-muusik Bendik Giske

29.01.2020 TMW konverentsil esinevad endine Motowni juht ja Stevie Wonderi manager Keith Harris ning muusikatööstuse naisliikumise aktivist Andreea Magdalina

20.12.2019 Tallinn Music Weeki konverents avalikustas esimesed kõnelejad ja teemad: muusikatööstus 2.0 ja kultuuri roll kestliku arengu eesmärkide täitmisel

TMW 2020 konverents Facebookis

 

TMW konverentsil on aegade jooksul esinenud paljud muusikatööstuse niiditõmbajad ja suunanäitajad, teiste seas plaadimärgi Sire rajaja Seymour Stein, mõjukad managerid Simon Napier-Bell ja Peter Jenner, popkultuuriloo kaardistajad nagu Simon Reynolds ja Adam Harper, muusikutest publitsistid nagu Bob Stanley (St Etienne), Viv Albertine (The Slits) ja John Robb (The Membranes), protestipungi kooslus Pussy Riot ning muusik ja helilooja Barry Adamson (Magazine, koostööd Nick Cave’iga).

TMW konverentsil on sõna saanud ka paljud eri valdkondade visionäärid, praktikud ja poliitikakujundajad, teiste seas USA ettevõtja ja filantroop Hamdi Ulukaya, kunstnik ja filmitegija Tillett Wright, geeniteadlane Lili Milani, Euroopa Parlamendi liige Julia Reda, Silicon Valley äri-ingel Fadi Bishara, Briti kaasaegse disaini võtmekuju Malcolm Garrett ning Soome ettevõtja ja kultuurivedur Gunvor Kronman.

President Kersti Kaljulaid TMW  2018 konverentsil. Foto:Kris Süld

„Kõige muljetavaldavam oli hoolega koostatud konverentsi ja avalike vestluste programm. Enamik arutelusid erinesid tohutult formaalsetest ja ettearvatavatest arutluspaneelidest, mida muusikatööstuse sündmustel aasta läbi kuuleb. TMW teemad ja kõnelejad olid sirgjoonelised, autentsed, ausad, nõudlikud ning vältisid poosetamist ja jäikade seisukohtade võtmist.“

Ramin Sadighi (Hermes Records)

„Tallinn Music Weekil on ette näidata üks mitmekülgsemaid, kaasavamaid ja eklektilisemaid koosseisusid mis tahes Euroopa ürituste seas, kuid muusika on vaid üks osa sellest, mida nad teevad. Progressiivse mõtlemise keskusena figureerivalt TMWi konverentsilt leiab selliseid paneele nagu “Masinatega võisteldes”, “Avalik ruum ja demokraatia” ja “Disain käitumist muutmaks”, delegaatidevalik ulatub Harvardi professoritest juhtide ja ettevõtjateni. Nii jagatakse kui lahatakse uusi ideid ja algatusi, samal ajal kui õhustik energiast kihiseb.“

The Independent (UK)