Tallinnast ja Eestist | Tallinn Music Week

Tallinnast ja Eestist

Tallinn on maailma digitaalsete linnade top 10-s, samas kuulub Tallinna vanalinn UNESCO maailmapärandi nimistusse. Itimeeste ja munakivide linna leidmiseks pead jala maha panema Soome lahe lõunakaldal.

 

Transport

Tallinnasse saab hõlpsalt nii lennuki, laeva kui ka bussiga.

Tallinnal on otsene lennuühendus Amsterdami, Berliini, Brüsseli, Düsseldorfi, Frankfurdi, Helsingi, Istanbuli, Kiievi, Kopenhaageni, Londoni, Milano, Moskva, Müncheni, Oslo, Pariisi, Riia, Stockholmi, Trondheimi, Varssavi, Viini ja Vilniusega.

Tallinki laevad liiguvad igapäevaselt Tallinnast Helsingisse ja Stockholmi.

Lux Expressi bussid ühendavad Tallinnat Moskva, Peterburi, Riia, Vilniuse, Minski, Budapesti, Viini ja Berliiniga.

“Kuigi see mõjub ka üpris unelevalt, tundub Eesti pealinn Tallinn nii igipüsiv kui üks sihtpunkt seda olla saab. Selle UNESCO pärandisse kuuluv vanalinn on hämmastavalt hästi säilinud keskaegne linn, mida ümbritsevad majesteetlik linnamüür ja selle juurde kuuluvad punaste katustega tornid. Vanalinna sisemuses annavad tooni võimsad kirikud alates hiiglaslikust, karmiilmelisest Oleviste kirikust kuni fantastiliselt toretseva õigeusu kirikuni, mida kõike ümbritsevad vanad majad, värvikirevad tänavad ja munakivisillutisega alleed. Tänu kõigele sellele on vanalinn muusikafestivali nautimiseks joovastav asukoht.”

John Rogers, The Quietus