Terviseohutus | Tallinn Music Week

Terviseohutus

Kui olete liitumas meie festivaliga, võib teil olla küsimusi terviseohutuse kohta. Järgnevast saate paremini aimu, mida teeb terviseohutuse jaoks TMW ja kuidas saate ise panustada.

Mida teeb festival?

TMW 2021 korraldatakse vastavalt antud perioodil avalikele üritustele kehtivatele reeglitele, mis aitavad minimeerida võimalikku koroonaviiruse levitamist või sellesse nakatumist. Festivali kõigil üritustel jälgitakse, et:

 • osalev publik saaks olla piisavalt hajutatud
 • festivalialade täituvus nii siseruumides kui välialadel on maksimaalselt 50%, mis
  tähendab, et igal külalisel on rohkem ruumi hoida turvalist distantsi teistest
 • siseruumidesse lubame maksimaalset 700 ja välialadele kuni 1500 inimest
 • desinfitseerimisvahendid ning kätepesuvõimalus on saadaval igas kontserdipaigas

kaitsemaskid on tasuta saadaval info- ja piletimüügi punktides, kontserdikohad on varustatud ka spetsiaalsete prügikonteineritega kasutatud maskidele

Välisartistide ja -külaliste üritustele kaasamise puhul jälgime, et Eestisse tuleks külalisi ainult nendest piirkondadest, kus nakatumise näitaja on allapoole 17,6 uut nakatunud 100 000 elaniku kohta. Oleme jätkuvalt kohandanud ja muutnud oma osalejate nimekirja vastavalt näitajatele, mida Välisministeerium avaldab iga nädala reedel. Augusti keskpaiga seisuga ei ole festivalile oodata külalisi Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest, Ameerika Ühendriikidest ja Kanadast.
Viimased andmed riikide näitajate kohta on kättesaadavad siin: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-
liikumispiirangute-kohta-eestisse-saabujatele

Iga festivaliasukoha jaoks on festivalil individuaalne hügieenirežiim, mis sisaldab põhjalikku koristust, õhutust ja desinfitseerimist ning kätepesuvõimalusi. Oleme võimalikult palju kolinud kontserte siseruumidest välja ja jälgime, et kõigis kontserdipaikades oleks nõuetele vastav
ventilatsioonisüsteem.

Et maandada nakkusohtu, piirame festivali passide müüki ja keskendume üksikpiletite müügile. Kontsertide üksikpiletid on müügil Piletilevis. Festival on ühtlasi ka võimalikult sularahavaba, nii et palume tulijatel sellega ette arvestada.

Mida teen mina?

Lähtume põhimõttest, et loome nõuetele vastava keskkonna, kuid iga inimese vastutus on jälgida oma tegevust ja käitumist, et hoida enda ja lähikondsete tervist. Ohutu keskkond sünnib korraldaja ja külaliste koostöös, oma tervist saab kaitsta aga iga osaleja ise.

TMW palub silmas pidada, et festivalile ei ole lubatud inimesed, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on ägeda respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (palavik, kuiv köha, hingamisraskused).

Tänavusele festivalile ei soovita me tulla inimestel, kes kuuluvad riskirühmadesse:
vanemaealised ja kroonilisi haiguseid põdevad inimesed

Festivalil soovitame:

 • vältida tavapäraseid käepigistusi ja tervitussuudlusi
 • vältida kätega näo puudutamist, see on üks põhilisi viiruse levimise viise
 • vältida avalikus kohas pindade puudutamist
 • pesta käsi põhjalikult või kasutada alkoholi baasil käte desinfitseerijat
 • kuivatada käed puhta paberi või ühekordselt kasutatava rätiga
 • vastavalt enda äranägemisele kasutada kaitsemaski