Tallinn Music Week avalikustas juubelifestivali muusikaprogrammi esimesed artistid | Tallinn Music Week

Tallinn Music Week avalikustas juubelifestivali muusikaprogrammi esimesed artistid

2.–8. aprillini juba kümnendat korda toimuv uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) kuulutas välja esimesed muusikaprogrammi artistid. Alates tänasest on Piletilevis müügil kontsertide üksikpiletid. TMW 2018 festivali ja konverentsi ühispass on kuni 1. veebruarini müügil soodushinnaga 175 eurot TMW veebipoes, muusikafestivali pass hinnaga 60 eurot. Festivali esitleja on Telia.

Terve nädala kestva TMW juubelifestivali tuumaks on ettevõtluskonverents Kultuurikatlas ning kolmel õhtul Tallinna klubides ja kontsertsaalides toimuvad muusikaüritused, millel astub üles ligi 250 artisti kogu maailmast. Tänaseks on kavasse kinnitatud 67 esinejat 18 riigist.

“Just sama palju ehk 67 artisti astus üles meie kõige esimesel festivalil aastal 2009,” kommenteerib TMW muusikaprogrammi juht Raimond Põldmaa. “Tänavu toimub festival juba kümnendat korda ning palju on muutunud esimesest festivalist alates, mil veel keskkooli lõpuklassi õpilasena nägin klubis Hollywood oma toonast lemmikut, Soome bändi Disco Ensemble. Uskumatu, ent nad olid üks kahest välisesinejast kogu TMW kavas. Tänaseks esineb meil artiste enam kui 30 erinevast riigist üle kogu maailma.“

Arlo Maverick

Neljapäevast, 5. aprillist laupäeva, 7. aprillini vältav muusikaprogramm sisaldab valikut eksperimentaalsetest tulevikuhelidest tabelipopini, tantsubiitidest metalini ja folgist klassikani. Välisartistidest on kavas teiste seas põhjanaabrite legendide Ismo Alanko ja Kimmo Pohjoneni uus ühisprojekt koos helidisaineri-sämplinäpu Tuomas Norvioga ning kõikidel kontinentidel tuuritanud hevibänd Battle Beast. Rootsist saabuvad festivalile Jugoslaavia juurtega DIY klubimuusika artist GNUČČI ja glitter-punk bänd The Magnettes, keda on juba haipinud nii skandaalne blogija Perez Hilton kui ka muusikaveeb Gigwise. Taanist tulevad BBC saatejuhi Craig Charlesi lemmikust soulibänd D/troit ja futuristlik mürarokibänd ZRN, Austriast juke’i ja footworki tõusev täht DJ Franjazzco, Kanadast sealsete muusikakriitikute lemmikust räppar Arlo Maverick ning New Yorgist kolmanda laine ska arhitektidest The Toasters.

GNUČČI

Põhja-Londoni tänava uusi tuuli toob Tallinna nooruke Suzi Wu, kelle südikat karakterit on võrreldud juba nii Happy Mondaysi kui ka Patti Smithiga. Rumeenia duo Karpov Not Kasparov demonstreerib Paul Kerese sünnimaa publikule malestrateegiate tõlkimise võimalusi muusikakeelde, Venemaa saadik Aleksei Taruts kompab performatiivsete meediumide piire ning Islandi instrumentaaltrio Malneirophrenia ilmestab TMW muusikaprogrammi nüüdisklassika ja kammer-pungi äkilise sulamiga.

Eesti artiste on tänaseks kavasse kinnitatud 27, juba tuntud nimedest tulevikumuusika suunanäitajateni. Teiste seas astuvad lavale meie folgistaarid Trad.Attack! ja Mari Kalkun, üleilma tantsupõrandaid raputav trummi ja bassi tegija Indivision, Briti netiraadio Severn FM “Aasta Bluusimees 2017” Andres Roots koos trummar Anneli Kadakaga, peagi USA plaadimärgi Wharf Cat alt oma debüütalbumi üllitav shoegaze’i bänd Holy Motors ning ülemöödunud aasta TMW artistiauhinna laureaat I Wear* Experiment. Eesti Raadio Laste Laulustuudio mudilaskoor esitab spetsiaalse kava koos Curly Stringist tuntud Eeva Talsiga. Astraalsete helide ja rütmiliste meeleolude ristteil seikleb Avarus Trio, house´i ja sügav-elektroonika meistriklassi näitavad Ajukaja & Andrevski ning Neuronphase, eksperimentaalse death metali tasandeid avab Neoandertals. Põnevatest noorematest tegijatest on kavas teiste seas Tallinna imelisimate ööolendite esindaja Florian Wahl, tüdrukute räpiduo HOAX ning äsja ühise täispika albumiga välja tulnud KKPalmy ja Mick Mooni moodsa träpi ja happepopi duo.

TMW muusikaprogrammist leiab tänavu ka nii mõnegi uue korraldaja ning toimumispaiga. Tumemuusika festival Beats From The Vault esitleb enda valikartiste industrialist drone’ini, Saksamaa XJAZZ festival tutvustab põnevaid džässartiste meilt ja mujalt, Blues Estonia agentuur esitleb oma bluesi ja rocki kava, Eesti Kooriühing toob lavale meie kooride paremiku, Sveta baaris toimub juke’i ja footworki esitlusõhtu Booty Powder ja KuKu klubis kahepäevane kunstpopi spektaakel CryptoMarket.

Oma lavasid esitlevad taas TMW kaaskorraldajad Raadio 2, Viljandi Pärimusmuusika Festival, Üle Heli festival, Manka Boutique Pop Festival, World Clinic, Intsikurmu Festival, Weekend Festival, Estonian Funk Embassy, Live Nation Baltics, Fenno-Ugria, Vene Teater, Damn.Loud agentuur koostöös Soome Tuska metalfestivaliga, samuti lõunanaabrite Positivus Festival koos I Love You Records plaadileibliga. Kahel õhtul on kavas festivali esitleja Telia eriprogramm, mida saab Telia vahendusel ka veebis otse- ning järelvaadata.

Tutvu TMW muusikaprogrammi esimeste artistidega siin.

Veebruari ja märtsi jooksul avaldatakse TMW muusikafestivali ülejäänud esinejad, lavad ning eriüritused, samuti tasuta linnalava kontsertide programm. Kogu TMW tänavune programm ja oma festivalikava koostamise võimalus avalikustatakse veebis järk-järgult jaanuari ja veebruari jooksul.

2.-8. aprillil 2018 toimuva TMW juubelifestivali kava tuuma moodustavad õhtused muusikaüritused ning loovuse mõjule keskenduv ettevõtluskonverents, millel lisaks muusikatööstuse teemadele on muuhulgas arutlusel ka valdkondadeülesed tulevikusoskused, disainmõtlemine, tulevikulinnad, sooline võrdõiguslikkus ning kestlik areng.

TMW linnafestivali osa sisaldab tasuta linnalava kontserte, “TMW jutud” avalikku vestlussarja, “TMW maitsed” valikut linna mõnusaimatest söögikohtadest, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud kunstiprogrammi, disainiturgu ning mitmesuguseid ettevõtmisi avalikus linnaruumis.

TMW 2018 esitleja on Telia.
Festivali partnerid: Kultuuriministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Nordic Hotel Forum.
Festivali veebileht: Velvet ja Festivality
Visuaalne identiteet: AKU

TMW rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Alates tänasest on TMW kontsertide üksikpiletid hinnaga 10-20 eurot müügil Piletilevis.

TMW festivalipassid hinnaga 60 eurot (alates 11. veebruarist 70 eurot), konverentsi ja festivali ühispassid hinnaga 175 eurot (alates 1. veebruarist 250 eurot) ning toetajapassid hinnaga 150 eurot on müügil TMW veebipoes.

Festivalipass tagab pääsu kõikidele TMW muusikaprogrammi kontsertidele ning sisaldab eripakkumisi muude festivaliosade raames.

Konverentsi ja festivali ühispass tagab lisaks muusikafestivalile pääsu TMW konverentsile ja delegaadibaaridesse ning registreerunud kontaktide andmebaasi.

Toetajapass tagab eelisjärjekorras pääsu kõikidele TMW kontsertidele, sh TMW avakontserdile ja delegaadibaaridesse, ning personaliseeritud programmisoovituste pakkumist.

Kõik TMW 2018 passid sisaldavad soodustusi TMW„Maitsed“ restoranides ning eripakkumisi muude festivaliosade raames. Telia klientidele kehtivad erisoodustused*.

*Alates jaanuarist saavad Telia kliendid spetsiaalse sooduskoodiga eelmüügist osta kuni 2 TMW toetajapassi, kuni 2 TMW festivalipassi ning kuni 2 konverentsi ja festivali ühispassi, samuti saavad Telia kliendid osta sooduskoodiga kontsertide üksikpileteid. Telia klientidele kehtib TMW festivalipassi, konverentsi ja festivali ühispassi, toetajapassi ning üksikpiletite ostmisel eelmüügist 20% hinnasoodustus tavahinnast.