Tallinn Music Weeki konverents laiendab teemaderingi ja kolib Kultuurikatlasse | Tallinn Music Week

Tallinn Music Weeki konverents laiendab teemaderingi ja kolib Kultuurikatlasse

2. –8. aprillini juba kümnendat korda toimuv rahvusvaheline uue muusika ning linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) avalikustas sündmuse raames aset leidva konverentsi teemade ja kõnelejate esimese ringi. Loovuse mõjule keskenduva ettevõtluskonverentsi avab president Kersti Kaljulaid. Konverentsi ja festivali esitleja on Telia.

TMW 2018 konverentsi ja festivali ühispassid on kuni 1. veebruarini (k.a.) saadaval soodushinnaga 175 eurot TMW veebipoes.

TMW juubelifestivali raames 6. –7. aprillil toimuval konverentsil „Creative Impact“ esinevad ettekannete ja aruteludega nii erinevate loomevaldkondade esindajad ja poliitikakujundajad kui ka valdkondadeülesed visionäärid. Tänavusel konverentsil keskendutakse süvitsi neljale fookusteemale, milleks on muusikatööstuse arengusuunad, uus majandus, inimkesksed linnad ning disainmõtlemine. Läbivateks märksõnadeks on ka tulevikuoskused, sooline võrdõiguslikkus, kodanikuaktivism ja kestlik areng.

Digitaliseerumisel põhinev uus majandus on meid paisanud ülemaailmsesse konkurentsi, milles edukalt toimimine lausa nõuab disainmõtlemist. Eesti Disainikeskuse endise juhi Jane Oblikase eestvedamisel on TMW kokku pannud vastavateemalise teemaploki, mis pakub lisaks aruteludele ka mitmesuguseid praktikume, muuhulgas Narva linna tulevikuvisiooni kujundamist. Disainmõtlemise musklit treenivad teiste seas DesignThinkers akadeemia asutaja Arne van Oosterom, tervislikumate ja turvalisemate igapäevaotsuste langetamise suunas „müksamise“ ehk nudging’u ekspert Sille Krukow ja rahvusvaheliselt tunnustatud loova ärikooli Hyper Island esindajad.

Sellest, mis teeb linnad konkurentsivõimeliseks ning kuidas mõõta avaliku ruumi kvaliteeti, räägivad Jeruusalemmas ja New Yorgis kohakujunduse ning kogukonna planeerimisega tegelenud Elka Gotfryd mittetulunduslikust organisatsioonist Project for Public Spaces ning urbanist Teele Pehk. Linnade ööelust – klubiskene õigustest tööhõive, transpordi ja turvalisuseni – kõnelevad mittetulundusühingu Creative Footprint ja Berliini undergroundmuusika klubisid ühendava platvormi Clubcommission rajaja Lutz Leichsenring ning Amsterdami öölinnapea Mirik Milan. Teema juhatab sisse just TMWil ilmavalgust nägeva ööelu juhendi “A Guide To Managing Your Night Time Economy” esitlus rahvusvahelise muusikalinnade ja turuarenduse konsultatsioonifirma Sound Diplomacy poolt.

Finantsmaailma seninägematute demokraatia-lubadustega turgutanud krüptorahaga seotud vabadustest ja vastutusest ning Estcoini võimalikkusest räägib Forbesi tehnoloogia ja majanduse valdkonna „30 alla 30-aastast“ edetabeli tipus trooniv e-residentsuse tegevdirektor Kaspar Korjus.

Muusikatööstuse seni üsna meestekeskse status quo muutmisele pühendunud üleeuroopalise Keychange projekti raames kogunevad Tallinna 60 naismuusikut ning -loovtööstuse professionaali, et osaleda konverentsiga paralleelselt kulgevas Creative Lab arenguprogrammis. Programmi juhendajateks on Briti Impeeriumi Ordeni kavalerist ärijuhtimise mentor Remi Harris ning muuhulgas nii Islandi kui ka Soome muusikaekspordi kontoritega koostööd teinud nõustamisspetsialist Tamara Gal-On.

Muusikateemalistel paneelidel lahatakse ka kauaoodatud autoriõiguse reformi hetkeseisu ja Euroopa muusikatööstuse tulevikuperspektiive, analüüsitakse digiajastu tuluallikaid ja kaardistatakse Aasias ning endises sotsialismileeris avanevaid uusi turge.

Tulevikutööstuse suundi lahkavate arutelupaneelide ning tulemuslahendustele orienteeritud praktikumide kõrval pakub TMW konverents ka inspireerivaid lugusid loometööd suunavatest jõududest ning kultuuride ja põlvkondade vahelisest suhtlusest.

Tänavu esmakordselt Kultuurikatlas aset leidva konverentsi avab reedel, 6. aprillil tervituskõnega president Kersti Kaljulaid.

Kogu TMW 2018 festivali ning konverentsi kava kuulutatakse järk-järgult välja veebruari ja märtsi jooksul. Lisainfot leiab siit.

TMW 2018 konverentsi kinnitatud kõnelejad.

TMW üheksa toimumisaasta jooksul on festivali konverentsil esinenud teiste seas plaadimärgi Sire legendaarne rajaja Seymour Stein, epohhiloovad muusikamanagerid Simon Napier-Bell ja Peter Jenner, meie ajastu mõjukaim muusikaloo mõtestaja Simon Reynolds, muusikutest popkultuuri-kirjanikud nagu Viv Albertine (The Slits) ja Bob Stanley (St Etienne). Algselt peamiselt muusikakesksele sündmusele on viimastel aastatel lisandunud loovtööstuse väärtustamine laiemas kontekstis. Nii on TMW konverentsil teiste seas esinenud USA ettevõtja ja filantroop Hamdi Ulukaya, kunstnik ja filmitegija iO Tillett Wright, Barbara Gessler Euroopa Komisjoni kultuuridirektoraadist jt, Euroopa Parlamendi liige Julia Reda, Londoni esimene „öötsaar“ Amy Lamé jpt eri valdkondade visionäärid.

2.-8. aprillil 2018 toimuva TMW juubelikava keskmes on rahvusvaheline uue muusika festival ning loovuse mõjule keskenduv ettevõtluskonverents. TMW linnafestivali osa sisaldab tasuta linnalava kontserte, “TMW jutud” avalikku vestlussarja, “TMW maitsed” valikut linna mõnusaimatest söögikohtadest, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud kunstiprogrammi, disainiturgu ning mitmesuguseid ettevõtmisi avalikus linnaruumis.

TMW 2018 konverentsi ja festivali ühispassid, festivalipassid ning toetajapassid on müügil TMW veebipoes.

TMW 2018 konverentsi ja festivali ühispassid on kuni 1 veebruarini müügil soodushinnaga 175 eurot. Alates 2. veebruarist maksab ühispass 250 eurot.
Konverentsi ja festivali ühispass tagab lisaks muusikafestivalile pääsu TMW konverentsile ja delegaadibaaridesse ning registreerunud kontaktide andmebaasi.

TMW festivalipassid on müügil hinnaga 60 eurot (alates 11. veebruarist 70 eurot).
Festivalipass tagab pääsu kõikidele TMW muusikaprogrammi kontsertidele ning sisaldab eripakkumisi muude festivaliosade raames.

TMW toetajapassid hinnaga 150 eurot tagavad eelisjärjekorras pääsu kõikidele TMW kontsertidele, sh TMW avakontserdile ja delegaadibaaridesse, ning personaliseeritud programmisoovituste pakkumist.

TMW 2018 esitleja on Telia.
Festivali partnerid: Kultuuriministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Nordic Hotel Forum.
Festivali veebileht: Velvet ja Festivality
Visuaalne identiteet: AKU

TMW rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Lisainfo