Tallinn Music Weeki juubelifestivali muusikaprogrammi lisandus ligi poolsada uut artisti | Tallinn Music Week

Tallinn Music Weeki juubelifestivali muusikaprogrammi lisandus ligi poolsada uut artisti

2.–8. aprillini juba kümnendat korda toimuv uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) kuulutas välja järjekordse nimestiku muusikaprogrammi esinejaid. TMW 2018 muusikafestivali pass hinnaga 60 eurot (alates 21. veebruarist 70 eurot) ning festivali ja konverentsi ühispass hinnaga 250 eurot on müügil TMW veebipoes. Kontsertide üksikpiletid on müügil Piletilevis. Festivali esitleja Telia klientidele kehtib kõikidelt piletitelt ja passidelt 20% soodustus.

TMW juubelikava keskmes on kahepäevane ettevõtluskonverents Kultuurikatlas ning 5.-7. aprillini ligi 20 Tallinna klubis ja kontsertpaigas toimuv muusikafestival 250 artistiga kogu maailmast, kellest praeguseks on avalikustatud 216. Täna kuulutati välja 49 uut esinejat 11 riigist.

Muusikafestivali avaõhtul, neljapäeval, 5. aprillil Von Krahlis toimuva Live Nation Baltics programmi lisandusid menuka Austria indieduo Cari Cari kõrval ka Fantaasia-Eesti rocki bänd Põhja Konn ja raju rawk n’ rowl kamp Dead Furies, kellelt mõlemalt on käesoleval nädalal oodata uusi albumeid. Hiljuti Vabaduse kohviku keldriruumidesse kolinud Philly Joe’s klubis esitleb Saksamaa XJAZZ festival noori džässkooslusi meilt ja mujalt. Täna lisandusid XJAZZ esinejate rivisse elektroakustilise kõlapildiga trio Karja/Ruben/Kuusik, “Noore Jazzitalendi” auhinnaga pärjatud bassist Janno Trumpi gruuviorkester Trump Conception, Poola uue aastatuhande džässi suunanäitajast Wojtek Mazolewski kvintett ning melanhoolse elektropopi laenguga Ätna Saksamaalt. Kohvik Sinilinnus toimuv Made In Canada õhtu valik täienes vahtralehemaa uuekooli räpi ja tumeda R&B duoga Samurai Champs.

Wojtek Mazolewski Quintet

Reedel, 6. aprillil toimuvad TMW muusikafestivali peod ja kontserdid juba enam kui tosinas klubis üle linna. Club Hollywoodi Weekend Festivali kavast leiab teiste seas Soome DJ JS16, kelle produtseeritud on näiteks elektro-hop grupi Bomfunk MC’s milleniumi-aegne hittpomm „Freestyler”, samuti 2017. aasta parima eesti loo “Kiki Miki” loojast Arop ja käesoleval nädalal Eesti Laulu teises poolfinaalis võistlev Metsakutsu. Telliskivi Mustas Saalis aset leidva Üle Heli festivali õhtu täienes Soome elektroonika-skene valitseja Timo Kaukolampiga, kes esitleb Tallinnas oma mullu ilmunud kosmilise ambiendi albumit, helilooja Sander Saarmetsa ja visuaalkunstniku Virge Loo duoga V4R1 ning Üle Heli peakorraldaja Aivar Tõnso ja helikunstnik Mihkel Tombergi eksperimentaalprojektiga Ulmer & Wondering 0. Telliskivi Rohelises Saalis toimuva Telia ja Intsikurmu Festivali kavasse lisandus teiste seas uus funki ja souli supergrupp Gram-of-Fun, millle koosseisu kuuluvad nii laulja Kristel Aaslaid kui ka kitarristid Raul Ojamaa ja Martin Kuut, samuti džässist futuristliku popini seiklev kooslus State of Zoe. Kohvik Sinilinnu trummi ja bassi õhtuga liitus Leedu dnb skene veteranist DJ Intakx. Estonian Funk Embassy peo vankumatut rütmi Erinevate Tubade Klubis tagavad džäss-funk taaspopulariseerija Estrada Orchestra ja Marten Kuninga ning Martin Laksbergi vedamisel tegutsev retro-hop nähtus Doktor Normal.

Ka laupäeval, 7. aprillil laiub muusikafestival Telliskivist Vabaduse väljakuni. Eesti Kontsert esitleb Niguliste kirikus ainulaadset, 16. sajandil Inglismaal ja 21. sajandil Eestis komponeeritud teostest koosnevat kava „Seitse pisarat“. Belgia ansamblite Haftcraft ja Astria Oboe Trio esituses kõlab vanamuusik John Dowlandi „Lachrimae or Seaven Teares” ning Tõnu Kõrvitsa uudisteos „Driftwood Songs” / “Kaldale uhutud laulud”, mida illustreerib kunstnik Mark Raidpere spetsiaalselt projekti jaoks loodud seitsmest pisaraliigist sündinud videoinstallatsioon.

Telliskivi popis peopaigas Sveta Baaris toimub 2018. aasta septembris Eesti idapoolseimas linnas käivituva Station Narva festivali eelsoojenduspidu, mida TMW esitleb koos Narva alternatiivmuusika klubiga Art Club Ro-Ro. Piirilinna artiste esindavad sealse populaarseima bändi AveNue liikmete uus elektrooniline projekt AveNova ning räppar Propazha. Eesti artistidest saabuvad Svetasse ka melanhoolse roki kangelased Sõpruse Puiestee ja postpunk bänd Junk Riot, Venemaa pealinnast Moskvast aga glamuurne diskopungi bänd Wet Red ja ühe rahvusvaheliselt tuntuima Vene bändi Tesla Boy liider Anton Sevidov oma uue soolokavaga, samuti Murmanskist võrsunud shoegaze’i tulevikulootus Wooden Whales. Telliskivi Rohelises Saalis leiab aga aset tulevast suvefestivali Sume tutvustav kontsertpidu, mille esitlejaks on Telia. Sume esinejateks on nii Soome altrock bändi Lapko liikmete uus „subarktilise popmuusika“ kooslus Dallas Kalevala kui ka Islandi õõvaräppar Fever Dream, minoorsete instrumentaalide meister Mauno Meesit, hübriid-elektrooniline Avoid Dave, laulja-laulukirjutaja Mick Pedaja jt.

Läti Positivus Festival ja plaadileibli I Love You esitlusõhtul Kino Sõpruses saab lisaks eelnevalt välja kuulutatud artistidele näha Rootsi gootipopi bändi The Hanged Man ja Eesti Laulu finaali murdnud alternatiivroki triot Sibyl Vane. Kuku klubi laupäevane kunstpopi kava CryptoMarket täienes mullusel TMW festivalil laineid löönud Vene postpunk bändi Glintshake laulja Kate NV soolokavaga, milles kohtuvad mänguline vokaal, 80ndate järelkajad ja J-pop maneerid. World Clinicu esitlusõhtule baaris Kivi Paber Käärid on oodata Soome indie-legendi 22-Pistepirkko asutajaliikme ja laulja PK Keräneni uut omanimelist bändi ning Vene Teatri muusikaõhtu sai täiendust lätlanna Elizabete Balčuse teatraalse unelmpopiga.

TMW mahuka muusikaprogrammi õnnestumisse panustavad lisaks eelnimetatud üritustele ja korraldajatele tumemuusika festival Beats From The Vault, agentuur Blues Estonia, Eesti Kooriühing, Raadio 2, Viljandi Pärimusmuusika Festival, Manka Boutique Pop Festival, Fenno-Ugria, agentuur Damn.Loud koostöös Soome metalfestivaliga Tuska. Esmakordselt on festivali kavas juke´i ja footworki esitlusõhtu Booty Powder ja kunstpopi ning tulevikumuusika kava CryptoMarket, juba traditsiooniliselt võimsa artistide valikuga on esindatud hiphopi ning d’n’b programmid. Festivalide Intsikurmu ja Sume kontserte saab TMW esitleja Telia vahendusel ka veebis otse- ning järelvaadata.

Järgmisel teisipäeval, 20. veebruaril avalikustatakse kogu TMW 2018 muusikaprogramm.

 

TMW 2018 kavasse kinnitatud uued artistid:

[EX] DA BASS (LV), Afro Tallinn Beat Orchestra (EE), Anton Sevidov (RU), Arop (EE), Astria Oboe Trio and HaftCraft Ensemble (BE), Ätna (DE), Avenova (EE), Avoid Dave (EE), Cari Cari (AT), Dallas Kalevala (FI), Dead Furies (EE), Doktor Normal (EE), ELIZABETE BALČUS (LV), Estrada Orchestra (EE), Gram of Fun (EE), Intakx (LT), JS16 (FI), Junk Riot (EE), Jüri Pootsmann (EE), Kate NV (RU), Kaukolampi (FI), Kermo Hert (EE), Laura Põldvere (EE), Lexsoul Dancemachine (EE), Maian (EE), Marianna Liik (EE), Mauno Meesit (EE), Mees Inc. (EE), Metsakutsu (EE), Mick Pedaja (EE), PK Keränen (FI), Põhja Konn (EE), Propazha (EE), Púr Múdd (EE), Rämmar DJ’s (EE), Reket (EE), Samurai Champs (CA), Sibyl Vane (EE), Sõpruse Puiestee (EE), State of Zoe (EE), The Hanged Man (SE), The Second Level (FI), Trio Karja/Ruben/Kuusik (EE), Trump Conception (EE), Ulmer & Wondering 0 (EE), V4R1 (EE), Wet Red (RU), Wojtek Mazulewski Quintet (PL), Wooden Whales (RU)

 

Kõik 13.02.2018 seisuga TMW muusikaprogrammi kinnitatud artistid

TMW 2018 YouTube pleilist

TMW 2018 Spotify pleilist

Veebruari ja märtsi jooksul avaldatakse TMW muusikafestivali ülejäänud esinejad, lavad ning eriüritused, samuti tasuta linnalava kontsertide programm. Kogu TMW tänavune programm ja oma festivalikava koostamise võimalus avalikustatakse veebis järk-järgult veebruari ja märtsi jooksul.

2.-8. aprillil 2018 toimuva TMW juubelifestivali tuumaks on õhtused muusikaüritused ning loovuse mõjule keskenduv konverents, millel lisaks muusikatööstuse teemadele on arutlusel ka valdkondadeülesed oskused, disainmõtlemine, tulevikulinnad, sooline võrdõiguslikkus ning kestlik areng. TMW linnafestivali osa sisaldab tasuta linnalava kontserte, “TMW jutud” avalikku vestlussarja, “TMW maitsed” valikut linna mõnusaimatest söögikohtadest, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud kunstiprogrammi, disainiturgu ning mitmesuguseid ettevõtmisi avalikus linnaruumis.

TMW 2018 esitleja on Telia.

Festivali partnerid: Kultuuriministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Nordic Hotel Forum.

Festivali veebileht: Velvet ja Festivality Visuaalne identiteet: AKU

TMW rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

 

TMW festivalipassid hinnaga 60 eurot (alates 21. veebruarist 70 eurot), konverentsi ja festivali ühispassid hinnaga 250 eurot ning toetajapassid hinnaga 150 eurot on müügil TMW veebipoes.

TMW kontsertide üksikpiletid hinnaga 10-20 eurot on müügil Piletilevis.

Festivalipass tagab pääsu kõikidele TMW muusikaprogrammi kontsertidele ning sisaldab eripakkumisi muude festivaliosade raames.

Konverentsi ja festivali ühispass tagab lisaks muusikafestivalile pääsu TMW konverentsile ja delegaadibaaridesse ning registreerunud kontaktide andmebaasi.

Toetajapass tagab eelisjärjekorras pääsu kõikidele TMW kontsertidele, sh TMW avakontserdile ja delegaadibaaridesse, ning personaliseeritud programmisoovituste pakkumist.

 

Kõik TMW 2018 passid sisaldavad soodustusi “TMW maitsed“ restoranides ning eripakkumisi muude festivaliosade raames. Telia klientidele kehtivad erisoodustused. Lisainfo