2. –8. aprillini juba kümnendat korda toimuv rahvusvaheline uue muusika ning linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) avalikustas sündmuse raames aset leidva konverentsi uued teemad ja kõnelejad. TMW 2018 konverentsi ja festivali ühispassid hinnaga 250 eurot (alates 13. märtsist 295 eurot) on müügil TMW veebipoes.
TMW juubelifestivali raames 6. –7. aprillil toimuval konverentsil „Creative Impact“ esinevad ettekannete ja aruteludega nii erinevate loomevaldkondade esindajad ja poliitikakujundajad kui ka valdkondadeülesed visionäärid. Konverentsi nelja peateema – muusika tulevik, uus majandus, inimsõbralikum linnaruum ja disainmõtlemine – kõrval kerkivad esile ka märksõnad nagu tulevikuoskused, kodanikuaktiivsus, soopoliitika ja kestlik areng.
Tehnoloogiakeskses maailmas võib loota paremat tulevikku, kui osatakse adekvaatselt prognoosida seda, mis kujul tulevikumuutused realiseeruda võivad. Eksponentsiaalselt arenevate tehnoloogiate ekspert ja üks NASA uurimispargis tegutseva Singulaarsuse ülikooli asutajaid Kathryn Myronuk avab tulevikuoskuste ja -õppe teemalise diskussiooni. Myronuk astub konverentsil üles koostöös Läti festivaliga Digital Freedom.
Üha digitaliseeritumas maailmas konkurentsivõimelisuse tõhustamiseks tutvustab Hyper Islandi kliendipartner Anna Hagensgård uusi mõtlemis- ja õppimisviise spetsiaalses leidlike ideede ja kontseptiarenduse töötoas.
Kas inimkond liigub vältimatult bodyhacking’u ja transhumanistliku tuleviku poole? Cyborg Nesti kaasasutaja Scott Cohen tutvustab North Sense’i – väikest vidinat, mis kutsub peagi esile plahvatusliku inimvõimete arengu.
Suurandmete kogumise ja analüüsi edenedes oleme jõudmas ka järgmisse data-tsüklisse. Kliimamuutuse, vaesuse ja soolise võrdsusega seotud probleemide lahendamiseks on andmete revolutsioon liikunud ka kestliku arengu rindele. Koostöös MTÜga Arengukoostöö Ümarlaud on TMW konverents sihiks seadnud selgitada, kuidas suurandmeid humanitaar- ja arenguprobleemide lahendamiseks kasutada.
Mis seisus on aga meie aja underground klubikultuur ja ööelu? Viimaste aastate jooksul on mitmeid ööklubisid ja muid olulisi moodsa kultuuri kantse üle maailma suletud. Globaalse klubimaastiku tuleviku üle arutlevad oma skenede võtmeisikud Gruusia kuulsast tehnoklubist Bassiani kuni Serbia Drugstore Beograd’ini.
Ent kuidas ületada keskkonda ning edendada loometegevust, kui sul pole mitte midagi? Kultuuriprodutsendist aktivist ja organisatsiooni In Place of War juht Ruth Daniel viib meid kurssi sellega, kuidas aidata kogukondlikke ja rohujuuretasandi ettevõtteid konfliktipiirkondades.
Kuidas jääda tänapäevases muusikatööstuses oma põhimõtetele kindlaks, säilitades samas müütiline suutlikkus üles korjata „järgmine suur bänd“? TMW publikule juba heast tuttavast The Mebranesi ninamees John Robb asub seda uurima vestluses Briti ikoonilise indie-leibeli Rough Trade kaasomaniku Jeanette Lee’ga, kes on muuhulgas mänginud John Lydoni P.I.L-is ning manageerinud bände nagu Pulp ja The Cranberries.
Kuidas toime tulla muusikatööstuses seniajani kehtivate sooliste stereotüüpide ja ebavõrdsusega? Sedavõrd põletava teema lahkamiseks läheb vaja LA-s tegutseva ilmakuulsa eestlannast muusiku ja aktivisti Maria Minerva (Maria Juure) peent taju ja taipu.
Muusikatööstuse seni üsna meestekeskse status quo muutmisele pühendunud üleeuroopalise Keychange projekti raames on Kultuurikatlas mõlemal päeva kohal Abletoni tark- ja riistvarafirma esindus. Abletoni Live 10 ja Push’iga varustatud seadeldistega mänguväljakut juhib elektroonilise muusikaprodutsent ja DJ Flore Morfin. Abletoni dokumentatsioonijuht Dennis DeSantis ja küberpopi staar Chagall tutvustavad aga Ableton Live’i loomingulisi strateegiaid.
Samuti käsitlevad konverentsipaneelid seda, mis teeb linnad konkurentsivõimelisteks, lahkavad kauaoodatud autoriõiguse reformi staatust, analüüsivad krüptorahade olukorda ja uusi digiajastule omaseid kasumiallikaid. Tulevikutööstuse teemaliste arutelude ning tulemuslahendustele orienteeritud praktikumide kõrval pakub TMW konverents ka inspireerivaid lugusid loometööd suunavatest jõududest ning kultuuride ja põlvkondade vahelisest suhtlusest.
Tänavu esmakordselt Kultuurikatlas aset leidva TMW konverentsi avab reedel, 6. aprillil tervituskõnega president Kersti Kaljulaid.
Kogu TMW 2018 festivali ning konverentsi kava kuulutatakse välja märtsi jooksul.
Tutvu juba TMW 2018 konverentsi kinnitatud kõnelejatega siin.
TMW üheksa toimumisaasta jooksul on festivali konverentsil esinenud teiste seas plaadimärgi Sire legendaarne rajaja Seymour Stein, epohhiloovad muusikamanagerid Simon Napier-Bell ja Peter Jenner, meie ajastu mõjukaim muusikaloo mõtestaja Simon Reynolds, muusikutest popkultuuri-kirjanikud nagu Viv Albertine (The Slits) ja Bob Stanley (St Etienne). Algselt peamiselt muusikakesksele sündmusele on viimastel aastatel lisandunud loovtööstuse väärtustamine laiemas kontekstis. Nii on TMW konverentsil teiste seas esinenud USA ettevõtja ja filantroop Hamdi Ulukaya, kunstnik ja filmitegija iO Tillett Wright, Euroopa Parlamendi liige Julia Reda, Londoni esimene „öötsaar“ Amy Lamé jpt eri valdkondade visionäärid.
2.-8. aprillil 2018 toimuva TMW juubelikava keskmes on rahvusvaheline uue muusika festival ning loovuse mõjule keskenduv ettevõtluskonverents. TMW linnafestivali osa sisaldab tasuta linnalava kontserte, “TMW jutud” avalikku vestlussarja, “TMW maitsed” valikut linna söögikohtadest, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud kunstiprogrammi, laste- ja noorteprogrammi, disainiturgu ning mitmesuguseid ettevõtmisi avalikus linnaruumis.