Algas tulevase aasta Tallinn Music Weeki festivali esinejate taotlusvoor, müügil soodushinnaga festivalipassid | Tallinn Music Week

Algas tulevase aasta Tallinn Music Weeki festivali esinejate taotlusvoor, müügil soodushinnaga festivalipassid

Põhjamaade suurim uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) toimub tuleval kevadel 25.–31. märtsini. Festivali muusikaprogrammi artistide taotlusvoor käivitus täna TMW kodulehel aadressil artist.tmw.ee. Nädala jooksul, kuni 12. septembrini on TMW festivalipass saadaval soodushinnaga 35 eurot.  
TMW 2019 esitleja on Telia Eesti.

5. septembrist kuni 1. novembri südaööni on avatud veebipõhine taotlusvoor muusikutele, kes soovivad tuleval kevadel TMW festivalil üles astuda. Avaldused on oodatud mistahes muusikastiilide esindajatelt; nii sooloartistidelt kui ka suurematelt kooslustelt, nii interpreetidelt kui ka heliloojatelt üle kogu maailma.

Tuleva aasta märtsi tervet viimast nädalat katva linnafestivali keskmes on kolm päeva vältav muusikaprogramm, mille koostab 1. novembriks laekuvate esinemistaotluste põhjal TMW korraldustiim, kuhu kuuluvad nii Eesti kui ka rahvusvaheliste muusikaettevõtete esindajad, ürituste korraldajad ja erinevate žanrite asjatundjad.

Kümne tegutsemisaasta jooksul on TMW festival kujunenud lisaks Eesti artistidele oluliseks väljundiks ka üleilma muusikakogukondadele. Tänavu kevadel toimunud juubelifestivalile laekus esinemistaotlusi ligi 1500 artistilt enam kui 50 riigist ning programmi kinnitati üle 260 artisti 30 riigist, teiste seas põhjanaabrite legendid Ismo Alanko ja Kimmo Pohjonen, Islandi alternatiivmuusika keskseid tegelasi Högni, USA ska veteranid The Toasters, Inglismaa alternatiivroki uus tulija Suzi Wu, India indie-rocki täht Alluri ning paljud Venemaa ja Ida-Euroopa põnevaimad artistid.

Eesti artiste kinnitati kavasse ligi 130. TMW partnerite Telia ja Telliskivi Loomelinnaku poolt välja pandud ning festivali delegaatide ja publikuhääletuse tulemusena välja selgitatud artisti-auhinnad võitsid tänavu Mart Avi, Mari Kalkun ja Holy Motors.

Esinemisavalduste esitamine TMW 2019 festivalile kestab kuni 1. novembrini 2018 TMW veebilehel artist.tmw.ee.

Programmi kinnitatud artistid kuulutatakse välja 2019. aasta veebruari alguses.

TMW 2019 festivalipassid on kuni 12. septembrini müügil soodushinnaga 35 eurot festivali veebipoes.

Festivalipass tagab pääsu kõikidele TMW muusikaprogrammi kontsertidele ning sisaldavad eripakkumisi muude festivaliosade raames.

TMW esitleja on Telia Eesti, peatoetajad Nordic Hotel Forum, Eesti Meedia, Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, valdkondlik partner Music Estonia.

Tallinn Music Week 2018 numbrites:

262 esinejat 31 riigist
34 170 festivalikülastajat
1330 delegaati, neist 870 välisriikidest
150 välisajakirjanikku
83 festivali toimumispaika