Järgmise aasta Tallinn Music Weeki festivalile laekus esinemistaotlusi 1231 artistilt üle kogu maailma | Tallinn Music Week

Järgmise aasta Tallinn Music Weeki festivalile laekus esinemistaotlusi 1231 artistilt üle kogu maailma

Tuleval kevadel 25.–31. märtsini juba üheteistkümnendat korda toimuv rahvusvaheline uue muusika festival Tallinn Music Week (TMW) tõmbab ligi üha rohkem välisesinejaid. Festivali programmi kinnitatud artistid ja toimumispaigad avalikustatakse 2019. aasta jaanuaris.

TMW 2019 festivalipass hinnaga 55 eurot ning festivali ja konverentsi ühispass hinnaga 175 eurot on müügil festivali veebipoes.

Möödunud nädalal lõppenud TMW esinemistaotluste vooru tulemus näitab välisartistide üha kasvavat huvi festivali vastu. Taotlusi laekus 1231 artistilt tervelt 63 riigist. Enim esinemissoove – 161 – saabus Soome muusikutelt, järgnesid Eesti 153, Venemaa 130 ja Itaalia 89 taotlusega. Üha rohkem avaldusi laekub aasta-aastalt ka maailma juhtivatest muusikatööstuse riikidest nagu Rootsi, Ühendkuningriik ja Kanada, samuti Kesk-Euroopa ja Balkanimaade jõudsalt kasvavatelt muusikaturgudelt. Tõusvat huvi TMW vastu tunnevad ka artistid kaugematest ja eksootilisematest maadest nagu Uus-Meremaa, Roheneemesaared, Hiina, Iisrael, Mali, Maroko, Senegal, Tuneesia ja Uganda.

TMW 2019 esinemistaotluste TOP10 riikide kaupa:

1. Soome: 161
2. Eesti: 153
3. Venemaa: 125
4. Itaalia: 98
5. Valgevene: 76
6. Kanada: 61
7. Ühendkuningriik: 57
8. Saksamaa: 50
9. Poola: 45
10. Rootsi: 35

Tuleva aasta TMW eesmärgiks on pakkuda senisest kompaktsemat ja keskendunumat festivalikogemust. Programmi kinnitatavate artistide nimistu ei ületa sel korral 200 piiri, väheneb ka muude programmiosade maht ning festivali peamised toimumispaigad hakkavad paiknema üksteisest lühikese jalutuskäigu kaugusel. Festivali kava, sealhulgas muusikaprogrammi kinnitatud artistid, kuulutatakse välja 2019. aasta jaanuari ja veebruari jooksul.

Kümne tegutsemisaasta jooksul on TMW end kehtestanud ühe kõige mitmekesisema ja julgema muusikavalikuga omataolise sündmusena kogu Euroopas. Festivalilt on saanud tõuke rahvusvaheliseks tegevuseks paljud Eesti artistid, teiste seas Maarja Nuut, Ewert and The Two Dragons, Mart Avi, Mari Kalkun, Iiris, NOEP ja Holy Motors.

Lisaks muusikafestivalile on TMW lahutamatuks osaks ka konverents, mis lisaks muusikatööstuse teemadele käsitleb laiemalt loovust kui uue majanduse käivitajat. Festivali kavas on ka tasuta linnalava kontserdid, avalike vestluste sari „TMW jutud” ning erinevaid kunstivorme ja kodanikualgatust ühendavad ettevõtmised avalikus linnaruumis.

Tulevane TMW festival toimub 2019. aasta 25.–31. märtsini. Festivali programm kuulutatakse välja 2019. aasta jaanuari ja veebruari jooksul.

TMW 2019 festivalipass hinnaga 55 eurot, festivali ja konverentsi ühispass hinnaga 175 eurot ja toetajapass hinnaga 150 eurot on müügil festivali veebipoes. Lisainfo

TMW esitleja on Telia Eesti, peatoetajad Nordic Hotel Forum, Eesti Meedia, Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, valdkondlik partner Music Estonia