TMW kolmel õhtul luuakse Noblessneri sadamalinnakusse heli- ja valgusrada hilisele uitajale | Tallinn Music Week

TMW kolmel õhtul luuakse Noblessneri sadamalinnakusse heli- ja valgusrada hilisele uitajale

Sel nädalal alanud ja üha hoogu koguva uue muusika ja linnakultuuri festivali Tallinn Music Weeki (TMW) külalisi ootavad alates homsest Noblessneri sadamalinnakus Eesti Kunstiakadeemia (EKA) tudengite valgus- ja heliinstallatsioonide näitus „Aeg kui valgus”. Neljapäeval, 28. märtsil kell 21 avatav näitus jääb avatuks kuni laupäeva, 30. märtsini.

Seitsmest installatsioonist koosnev heli- ja valgusrada 28.-30. märtsil päikeseloojangu järgses Noblessneris ajalooliste tööstushoonete vahel uitajale valmib skulptor Elo Liivi juhendamisel EKA tudengite poolt. Koondnimetust „Aeg kui valgus“ kandev teekond ühtaegu nii ähmastab kui ka toob esile Noblessneri ajalugu jutustavate hoonete piire, pakkudes ligipääsu juba möödunud tuleviku või veel tulemata mineviku stsenaariumide ühendruumi.

Kolmel õhtul ja ööl saab Noblessneris kogeda Peetri tänavalt alla voolavat varjude ja valguse jõge, vana laevatehase müüride uue lootuse kuma, klubi HALL fassaadile mapitud pahupidi keeratud techno-pidu, taju viivudeks dekonstrueerivat tunnelit, kirjutada valguse sõnumeid ning luua päris oma valgustantsupidu.

Installatsioonide autorid on EKA tudengid Silvia Ilves, Henri Kaarel Luht, Merilin Põldsam, Kati Müüripeal, Elis Rumma, Rebeka Vaino, Eliise Saar, Klarika Mäeots-Uustal, Mati Uustal, Elisabeth Juusu, Joonas Timmi, Nina Lang, Moonika Mällo, Johanna Põldemaa, Annika Ülejõe, Karl Kristian Kits. Juhendaja: Elo Liiv.

Noorte kunstnike ja juhendaja Elo Liiviga saab kohtuda installatsioonide juures näituse avamisel neljapäeval, 28. märtsil kell 21. Vaata lisainfot.

Lisaks heli- ja valgusinstallatsioonidele jagub Noblessnerisse ka TMW muusikalisi elamusi. Hiljuti sadamalinnakus avatud Põhjala Tap Room pakub neljapäeval, 28. märtsi õhtul kell 17–19 TMW külalistele kolme tasuta Linnalava kontserti, peaosalisteks Läti päritolu maailma parim näputrummar Rick Feds, Tšehhi elektroonikaduo Bratri ja Ukraina räpi sensatsioon alyona alyona. Technomuusika klubi HALL vallutavad reedel peosarja MÜRK residendid ja Berliini Berghaini klubi resident-DJ Efdemin, laupäeval aga „Kasaganaan” maratoni tantsutajad, teiste seas bassimuusikat italo-temaatikaga sobitav islandlane Terrordisco ja Peterburi psühhedeelse “somatik” laine lipulaev Perforated Cerebral Party.

Noblessner asub Tallinnas Lennusadama kõrval mere ääres. 1912. aastal rajasid kaks Peterburi ärimeest – Alfred Nobeli vennapojast Euroopa suurim naftatööstur Emanuel Nobel ja tema äripartner Arthur Lessner – siia toonase Tsaari-Venemaa tähtsaima allveelaevade tehase. Kahe mehe perekonnanimede kombinatsioonist saigi tehas nime Noblessner. Aastatel 1913–1917 ehitati siin kokku 12 moodsat allveelaeva.

Tänaseks on Noblessnerist saanud inimestele ja merele avatud sadamalinnak. Siin on ajaloolised tööstushooned, merepromenaad, jahisadam ning kodude ja äripindade uusarendus. Noblessner tähendab kultuurisündmusi, äri, loovust, kodu ja merekultuuri.

25.–31. märtsil toimuva TMW keskmes on rahvusvaheline uue muusika festival ja loovuse mõjule keskenduv konverents. TMW linnafestivali programm sisaldab avalikke vestlusi TMW Jutud, Linnalava kontserte, kunsti-, disaini- ja restoraniprogramme, linnaruumi projekte Telliskivi Loomelinnakus ja Noblessneri sadamalinnakus, lastele suunatud muusikateemalisi töötubasid ja Plaaditurgu.

TMW esitleja on Telia Eesti, peatoetajad Nordic Hotel Forum ja Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, partnerid Music Estonia, Eesti Kunstiakadeemia (EKA), BLRT Grupp / Noblessner ja Eesti Lastekirjanduse Keskus (ELK). Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet, Kultuurkapital ja Ettevõtlusamet.

TMW muusikafestivali passid hinnaga 65 eurot, konverentsi ja festivali ühispassid hinnaga 250 eurot, konverentsipassid hinnaga 90–150 eurot ja toetajapassid hinnaga 150 eurot on müügil TMW veebipoes

TMW muusikafestivali ürituste üksikpiletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja veebipoes.

Telia klientidele kehtib TMW festivalipassi, toetajapassi ning kontsertide ja klubiõhtute üksikpiletite ostmisel eelmüügist 20% hinnasoodustus tavahinnast.