Esmakordselt TMW ajaloos laieneb rahvusvaheline muusika- ja linnakultuuri festival Pakri poolsaarel asuvasse Lääne-Harju valla keskusse Paldiskisse. Tänavuse TMW lõpetab 29. märtsil Paldiski Pühapäev, mille raames toimuvad sadamalinnas kirikukontserdid, pelmeenilõunad ja vaatamisväärsuste tuurid.
TMW 2020 Paldiski Pühapäev saab teoks Lääne-Harju valla algatusel koostöös Alexela, Tallinna Sadama, PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi ning üritustesarjaga Paldiski Fusion.
„Uue hingamisega omavalitsusena peab Lääne-Harju vald väga oluliseks olla avatud uutele ägedatele ettevõtmistele ja sündmustele, mis aitavad meie rohkete võimalustega valda veelgi atraktiivsemaks muuta,” sõnab Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat, lisades: „Tallinn Music Weeki jõudmine Paldiskisse peaks küll igati kummutama depressiivse väikelinna kuvandi ning tõstma linna hoopis sellisesse valgusesse, mida ta tegelikult väärib. Oleme väga rõõmsad, et koostöös festivali korraldajate ja toetajatega saame oma elanikke ja külalisi kostitada laheda kultuuriprogrammiga ning samas tutvustada Paldiskit kui üht huviväärsemat linna Eestis.”
„Paldiski on põnev,“ tõdeb TMW juht Helen Sildna. „Selles keerulise mineviku ja võimalusterohke tulevikuga linnas 50 km kaugusel Tallinnast kohtuvad mälestused sõjaväebaasidest vapustava pankranniku, Läänemerele avanevate sadamate, tuuleparkide ja roheenergia ambitsiooniga. Meie festival on pidevalt uue talendi ja homsete mõtete otsinguil ning tänavu soovime oma külalistele tutvustada ka uut Eesti roheenergia keskust ning selle elanikke ja kultuuritegijaid avastusretkel Georgi ja Nikolai kirikutest Harjumaa parimaid pelmeene pakkuva Peetri Tolli tavernini.“
TMW Paldiski Pühapäeva programm algab 29. märtsil kell 13.15 Paldiski raudteejaama lähedal Kivi 2 kompleksi kõrvalt bussituuriga. Ekskursioonide käigus tutvutakse poolsaare tipuga, Peetri kindluste ja mägedega, endiste militaarobjektide, Paldiski Lõunasadama ja Alexela arendusprojektidega.
Kell 14.30–15.30 toimub klassitsistliku arhitektuuriga Paldiski Georgi õigeusu kirikus Anna Kaneelina ja Erki Pärnoja kontsert koos keelpillikvartetiga Prezioso, flötisti Lisa Kawasaki ja metsasarvemängija Mattias Vihmanniga. Esitusele tuleb mullu novembris kontserdisarja „Curioosum“ raames esmaesitletud kava Anna Kaneelina soololoomingust tavapärasest erinevas seades. Kontserdi eel tervitavad külalisi vallavanem Jaanus Saat ja kirikupea Orenti Kampus.
Kell 16 jätkub muusikaprogramm Paldiski Nikolai kirikus. Nõukogude ajal ohvitseride klubi ja laohoonena rakendatud ning 90ndatel aastatel pühakojana taasavatud kirikus leiab aset Kadri Voorandi ja Mihkel Mälgandi duo kontsert. Mullu Presidendi Noore Kultuuritegija preemiaga pärjatud vokalisti ja helilooja Voorandi ning Eesti ühe aktiivsema bassisti Mälgandi omaloomingulises kavas sulanduvad pop, folk ja rock džässiliku improvisatsiooniga.
Kontsertide ja tuuride vahel saavad Paldiski külalised mitmel moel ka keha kinnitada. Põhjasõja järgse ajastu stiilis tavernis Peetri Toll, mis asub kiviviske kaugusel Paldiski raudteejaamast, kostitatakse pühapäevalisi piruka-pelmeeni lõunaga. Põnevaid hoidiseid, kalaroogi, küpsetisi ja muid kohalikke hõrgutisi on eelregisteerujail võimalik nautida ka linna kulinaarvõlurite kodudes.
Rohetehnoloogiale keskenduva PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi tegevjuht Enn Laansoo, Jr loodab, et esimesest Paldiski Pühapäevast saab suurem ja jätkusuutlik ettevõtmine. „Paldiski on ettevõtja pilgu läbi ainulaadseid väärtusi pakkuv, hulljulge ja väga heas asukohas linn, mille sõnumeid on uhke koos TWM-ga levitada ja lükata esimese Paldiski Pühapäevaga käima tõeline „Piirideta Paldiski“ koostöö.“
Paldiski ametlikuks asutamisajaks peetakse aastat 1718. mil Peeter I asus rajama toonasesse rannarootslaste külasse Rågervik merekindlust. 1962. aastal loodi Paldiskisse NSV Liidu tuumaallveelaevade õppekeskus ning linn koos Pakri saartega suleti avalikkusele. Alates 2017 on Paldiski vallasisene linn, mis kuulub Lääne-Harju valla koosseisu. Eesti esimese rohevalla keskuse Paldiski linna ja Pakri köitev ajalugu ning loodus pakub avastamist Peeter I kindluse varemetest Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumini ning pankrannikust sõjaväelinnaku pärandini. Aastast 2007 on Paldiskis arendatud PAKRI Teadus- ja Tööstusparki (PAKRI), mis tegeleb rohetehnoloogia väljakutsete ja uuendustega Eestis ainulaadse nutikaid lahendusi kasutava elu- ja töökeskkonna mudeli loomisel ning sellele taastuvenergia tootmisega.
TMW 2020 Paldiski Pühapäeva pass hinnaga 45 eurot ja piletid hinnaga 5–20 eurot on müügil Piletilevis. Kodulõunail toimub arveldamine kohapeal sularahas (eelreserveeringu alusel).
TMW 2020 Paldiski Pühapäev saab teoks Lääne-Harju valla algatusel koostöös Alexela, Tallinna Sadama, PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi ning üritustesarjaga Paldiski Fusion. Paldiski Pühapäeva toimumisse panustavad ka G4S, MV Wool, Ecomari ja ELMO Rent.
25.–29. märtsil toimuva TMW festivali kavas on üle 160 esinejaga muusikaprogramm, konverents EKAs, avalike vestluste sari, kunstiprogramm, muusikateemalised töötoad lastele ning ekskursioonid Lasnamäel ja Paldiskis.
TMW 2020 esitleja on Telia. TMW festivali korraldab Shiftworks OÜ koos paljude partnerite ja kaaskorraldajatega.
TMW rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.
TMW 2020 Paldiski Pühapäeva kava.