TMW konverentsi avab president Kersti Kaljulaid | Tallinn Music Week

TMW konverentsi avab president Kersti Kaljulaid

Muusika ja linnakultuuri festivali Tallinn Music Week (TMW) raames reedel ja laupäeval, 27.–28. märtsil Eesti Kunstiakadeemias (EKA) toimuva konverentsi avab Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid. Konverentsi pidulik avamine toimub reedel, 27. märtsil algusega kl 9.30. TMW 2020 pealisteemad on muusikatööstus 2.0 ning naabrid ja kultuuri roll kestliku arengu eesmärkide täitmisel.

Kuni 29. veebruarini on TMW 2020 konverentsi ja festivali ühispass hinnaga 175 eurot müügil festivali veebipoes. Alates 1. märtsist tõuseb konverentsi ja festivali ühispassi hind 225 euroni.

Reedel, 27. märtsil kell 9.30 algab EKA aatriumis kahepäevane TMW konverents külaliste vastuvõtuga. Kell 10 peavad auditooriumis tervituskõned Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, Telia Eesti tegevjuht Robert Pajos ja TMW juht Helen Sildna.

Konverentsi avapaneeli eesmärgiks on luua laiem kontekst järgnevale kahele arutelupäevale, esitledes nii ühiskonna kui maailma majanduse tulevikutrende.

Aasta lõpus avaldas tunnustatud Soome innovatsioonifond Sitra rahusvahelist tähelepanu saanud uuringu „Megatrends 2020”. Sitra juhtiv tulevikuteadmiste spetsialist Mikko Dufva teeb ettekande värske uuringu tulemustest ja oluliste tulevikku kirjeldavate signaalide äratundmisest. „Et vabaneda apaatiast ja võimetusest uusi võimalusi näha, peab meil olema usku tulevikku. Peame suutma kujutleda erinevaid tulevikustsenaariume, mille tõlgendamiseks on meil ühtlasi vaja uutlaadi keelt ja kujutluspilte,” on Dufva öelnud.

Fookusettekande muusika- ja loovtööstuse võimalustest ja mõjust ühiskonnale peab Saint Lucia Sir Arthur Lewise nimelise kogukonnakolledži direktor Keith Nurse. Oma pika ja mitmekülgse karjääri jooksul on Nurse olnud muuhulgas Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni vanemökonomist, ÜRO majandus- ja sotsiaalkomisjoni liige ning ka Tallinna Tehnikaülikooli infotehnoloogia juhtimise magistriõppe nõukoja liige. Ta on nõustanud valitsusi ja rahvusvahelisi organisatsioone nii tööstuspoliitika, intellektuaalomandi, innovatsioonijuhtimise, rände ja kestliku arengu teemadel ning on UNESCO kultuuri ja kaubanduse programmide konsultant.

27.–28. märtsil EKAs toimuv TMW 2020 konverents keskendub kultuuri ja loomemajanduse rollile uuel aastakümnendil, järgides ÜRO Peaassamblee sätestatud kestliku arengu tegevuskava aastaks 2030. Muusikatööstuse väljakutsetega seonduvaid tegevus- ja loomemudeleid uuritakse muuhulgas läbi öömajanduse, voogedastuse ajastu pöördumatute trendide ja jätkusuutlikuma valdkondlikku tegutsemise. Käsitletakse ka muusikaäris üha aktuaalsemateks muutuvad vaimse tervise ja soovähemustega seotud probleeme ning isiklike harjumuste muutmise vajalikkust üleilmse kliimakriisi tingimustes. Kahe konverentsipäeva tulemused ja andmed võetakse kokku laupäeval, 28. märtsil valdkonna ekspertide, andmeanalüütikute ja teadlaste poolt koostatava „Muusikatööstus 2.0″ manifesti ettekandes.

Kogu TMW 2020 konverentsi ja festivali programm avalikustatakse märtsi alguses.

25.–29. märtsil toimuva TMW 2020 esitleja on Telia. TMW festivali korraldab Shiftworks OÜ koos paljude partnerite ja kaaskorraldajatega. TMW konverentsi muusikatööstuse seminaride ja kiirkohtumiste programm valmib koostöös Eesti muusika arendus- ja ekspordikontoriga Music Estonia.

TMW rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

TMW 2020 konverentsi ja festivali ühispass hinnaga 175 eurot ning festivalipass hinnaga 65 eurot on müügil festivali veebipoes shop.tmw.ee ja Piletilevis. TMW 2020 muusikaürituste üksikpiletid on müügil Piletilevis. Telia klientidele kehtib TMW passide ja piletite ostmisel eelmüügist 20% hinnasoodustus tavahinnast.

Alates 1. märtsist tõuseb konverentsi ja festivali ühispassi hind 225 euroni.

TMW 2020 konverentsi panelistid.

TMW 2020 konverents Facebookis.