TMW konverentsil esinevad Dublabi programmijuht Rachel Day, muusika digiteerimise pioneer Vickie Nauman ja queer-muusik Bendik Giske | Tallinn Music Week

TMW konverentsil esinevad Dublabi programmijuht Rachel Day, muusika digiteerimise pioneer Vickie Nauman ja queer-muusik Bendik Giske

Muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) avalikustas sündmuse raames 27.–28. märtsil Eesti Kunstiakadeemias toimuva konverentsi uued esinejad. Teiste seas saavad sõna USA nõustamisfirma CrossBorderWorks asutaja Vickie Nauman, Los Angelese raadiojaama Dublab programmijuht Rachel Day ja Norra päritolu queer-muusik Bendik Giske.  

TMW 2020 esitleja on Telia. TMW konverentsi muusikatööstuse seminaride ja kiirkohtumiste programm sünnib koostöös Eesti muusika arendus- ja ekspordikontoriga Music Estonia.

TMW 2020 konverentsi ja festivali ühispass hinnaga 175 eurot ning festivalipass hinnaga 65 eurot on müügil festivali veebipoes

Konverentsi ühe peakõne muusikatööstuse kestlikuma tuleviku ja kasutajasõbralike striimimisteenuste teemal peab USA nõustamisfirma CrossBorderWorks asutaja Vickie Nauman. Muusika digiteerimise pioneerina on Nauman muuhulgas olnud millenniumivahetusel tegev ühe esimese ametliku digiteenuse MusicNet loomisel. Teedrajavate digitaalsete muusikateenuste võimalustest räägib ka Product for Zedge vanem asepresident Tim Quirk, kes on muuhulgas osalenud maailma ühe esimese muusikastriimimise teenuse Rhapsody käivitamisel ning töötanud Google Play ülemaailmse sisujuhina.

Urbanistika ja popmuusika eksperdi ning Helsingi linna- ja regionaaluuringute instituudi Ubaria liikme Giacomo Bottà ettekande fookuses on linnade ööelu, gentrifikatsiooni ja muusikakogukondade suhted. Muusikaklubide rollist väikelinnades räägib professor Martin Cloonan, kes on Turu ülikooli süvauuringute instituudi direktor ja elavmuusika uuringute platvormi Live Music Exchange asutaja. Ööelu probleemide teavitus- ja ennetustegevustest räägib Ühendkuningriigi kampaania Good Night Out kommunikatsiooni ja partnerlussuhete juht Kaila Stone, kelle igapäevatöö osaks on hõlbustada erivajadustega ja LGBTQ+ inimeste ligipääsetavust muusikaüritustele.

Rotterdami alternatiivkultuuri keskuse WORM tegevjuht Janpier Brands jagab oma kogemusi  sellest, kuidas kaasata ja esitleda riiklike institutsioonide vaateväljast kõrvale jäävaid kunstivorme ja koostöid queer kogukondadest Poola hiphopini. Seksuaal- ja soovähemuste „kultuurilise teise“ vastandavast rollist ja kunstilisest eneseväljendusest läbi inimlike vigade paljastamise räägib Norra päritolu Berliinis tegutsev queer-muusik Bendik Giske.

Maailmakuulsa Los Angelese raadiojaama Dublab programmijuhi Rachel Day missiooniks on  läbi kohaliku muusikavälja põhjaliku ja hingestatud kajastuse edendada ka kogukonna elu laiemalt. Ka Peterburi veebiraadio ja plaadimärgi TESTFM asutaja Stanislav Kalivasin vahendab kodanikualgatusena käivitatud veebiraadio kujunemislugu riigi- ja žanripiiride üleseks platvormiks.

Seda, kuidas tagada võrdõiguslikkus kultuuris ja äris ning ühendada tervikuks erinevaid kunstivorme ja inimkooslusi, tutvustab Tampere 2026 kultuuripealinni tiimi projektijuht Eija Oravuo. Rahvusvahelise poliitika magistrist Oravuo üheks hittprojektiks on koos Muumimuuseumiga Tampere Talo lavale toodud „Muumimaa kesktalve meeleolud“.

Muusikaettevõtte rajamise võimalusi lahkab muusikaekspordi ja loomemajanduse spetsialistist Iirimaa First Music Contact (FMC) tegevjuht Angela Dorgan. Sellest, kuidas sõltumatud artistid saaksid oma sotsmeedia ja brändi kujundamisega maailmanimedega samale tasemele jõuda, räägib moe- ja -turundusspetsialist Effi Summers Taanist.

TMW 2020 konverentsi uute kõnelejate seas on ka Soome innovatsioonifondi Sitra tulevikutrendide spetsialist Mikko Dufva, Tartu 2024 kultuuripealinna programmiliini „Elu ja keskkond“ kuraator Triin Pikk, Iisraeli talendifestivali International Music Showcase kunstiline juht Hadas Vanunu ning Soome juhtiva piletimüügi ettevõtte Lippupiste Oy tegevjuht Ari Palhamo.

Kollaaž TMW konverentsi kõnelejatest

27.–28. märtsil Eesti Kunstiakadeemias aset leidva TMW konverentsi üht keskset teemat ehk muusikatööstuse uue aastakümne väljakutseid uuritakse muuhulgas läbi öömajanduse, uute festivaliturgude, tulevikulinnade ja kultuuripärandi teemade. Käsitletakse ka vaimse tervise probleemistikku muusikaäris ning isiklike harjumuste ja tõekspidamiste muutusi üleilmse kliimakriisi tingimustes.

Kahe konverentsipäeva tulemusi esitletakse laupäeval, 28. märtsil valdkonna ekspertide ja analüütikute koostatud manifesti „Muusikatööstus 2.0″ ettekandes.

Kogu TMW 2020 konverentsi ja festivali programm avalikustatakse järk-järgult veebruari ja märtsi jooksul.

25.–29. märtsil toimuva TMW festivali kavas on üle 160 esinejaga muusikaprogramm, konverents EKAs, avalike vestluste sari, kunstiprogramm, muusikateemalised töötoad lastele ning ekskursioonid Lasnamäel ja Paldiskis. Kogu festivali programm avalikustatakse järk-järgult kuni 2020. aasta märtsini.

TMW 2020 esitleja on Telia. TMW festivali korraldab Shiftworks OÜ koos paljude partnerite ja kaaskorraldajatega.

TMW rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

TMW 2020 konverentsi ja festivali ühispass hinnaga 175 eurot ning festivalipass hinnaga 65 eurot on müügil festivali veebipoes  ja Piletilevis. TMW 2020 muusikaürituste üksikpiletid on müügil Piletilevis. Telia klientidele kehtib TMW passide ja piletite ostmisel eelmüügist 20% hinnasoodustus tavahinnast.

TMW 2020 konverentsi kinnitatud panelistid.

TMW 2020 konverents Facebookis.