Augustis toimuvale TMW festivalile on taaskinnitatud 88% artistidest | Tallinn Music Week

Augustis toimuvale TMW festivalile on taaskinnitatud 88% artistidest

Tänaseks on märtsist augustisse lükatud uue muusika ja linnakultuuri festivalile TMW kinnitatud 140 artisti ehk 88% varem väljakuulutatuist. Uue esinejana on programmi lisandunud tuntud Rootsi folkartist Sara Parkman.

TMW 2020 toimub 26.–30. augustil. Festivali esitleja on Telia.

TMW 2020 raames 27.–29. augustil peamiselt Telliskivi Loomelinnakusse ja Noblessneri sadamalinnakusse koonduvas muusikaprogrammis esinevad nii kogu maailma põnevaimad tulevikutegijad kui ka juba tuntud muusikud meilt ja mujalt. Kuulsamate välisesinejate seas on näiteks USA rockbänd A Place To Bury Strangers, Rootsi-USA helikunstnik Kali Malone, Saksa nüüdismuusik Kai Schumacher, Soome avangardi täht Tapani Rinne ja Venemaa artpunk grupp Shortparis. Uue välisesinejana on augusti programmi lisandunud Rootsi viimaste aastate hinnatumaid folkartiste Sara Parkman, kes on muuhulgas koostööd teinud kuulsate kaasmaalastega nagu Fever Ray ja Bob Hund. Ligi 70 Eesti artisti seas on nii meie folgi tuntuimad nimed Trad.Attack! ja Puuluup, džässmuusik Kadri Voorand, kammerkoor Collegium Musicale, lauljad-laulukirjutajad Anett ja Anna Kaneelina, avangardpopi esindajad Kreatiivmootor ja Mart Avi, elektroonikaprodutsent Nikolajev, r’n’b artist YASMYN, soulilaulja Rita Ray kui ka uue põlvkonna träpi tegija manna.

Sara Parkman (SE). Foto: Frida Edlund
Sara Parkman (SE). Foto: Frida Edlund

Kõik festivali partnerid, programmi kuraatorid ja toimumispaigad panustavad seoses koroonaviirusest tingitud riskide ja piirangute tõttu märtsist augustisse lükatud festivali korraldusse, säilitades suures osas ka märtsiks plaanitud sisu. Hetkel tegeletakse muuhulgas võrdväärsete asenduste leidmisega artistide ja konverentsi esinejate asemele, kes augustis toimuval festivalil osaleda ei saa.

“Oleme tulemusega väga rahul,” rõõmustab TMW muusikaprogrammi ja produktsiooni juht Roman Demchenko, lisades: “Otsustades lükata festival augustisse, ei julgenud me loota, et saame säilitada peaaegu 90% programmist, aga see tulemus näitab, et TMW on nii kodumaiste kui ka välisartistide jaoks tõesti oluline.”

Tänades artiste, kaaskorraldajaid ja toimumispaiku, kes suhtusid mõistvalt TMW edasilükkamisse, kutsub Demchenko ka TMW külastajaid festivali toimumisse panustama: “Soovitame võimaluse korral eelmüügist ostetud pileteid ja passe mitte tagasi müüa, ning ajal, mil kogu kultuurivaldkond on keerulises seisus, toetada sel moel mitte ainult meie festivali, vaid kogu valdkonna toimetulekut. Kõigil neil, kel festivalipassi veel ei ole, on just praegu hea hetk see soetada, et aidata meid kenasti augustisse jõuda. TMW saab olema vägev ja oleme elevil võimalusest korraldada seda suurt muusikapidu suve lõpus!”

TMW 2020 kavas on ka konverents EKAs, avalikud vestlused, kunstiprogramm, muusikateemalised töötoad lastele, ekskursioonid Lasnamäel ja festivali lõpetav eriprogramm Paldiski Pühapäev. Festivali lõplik muusikaprogramm, enamik konverentsi kõnelejaid ja linnafestivali programmist kuulutatakse välja 31. märtsil.

Kõik enne TMW 2020 edasilükkamise avalikustamist eelmüügist ostetud festivalipassid, konverentsi ja festivali ühispassid ning üksikpiletid kehtivad TMW uutel kuupäevadel augustis. Kontsertide üksikpiletid kehtivad samadel nädalapäevadel (N, R, L) valdavalt samades kontserdipaikades.

TMW kutsub üles külastajaid mõistvale suhtumisele, soovitades võimaluse korral enne festivali edasilükkamise teadet eelmüügist ostetud pileteid ja passe mitte tagasi müüa. Tekkinud olukorras on terve muusikasektor erakordse majandusliku surve all, mistõttu festival pakub võimalust vahetada konkreetse TMW kontserdiõhtu pilet soovi korral teise TMW ürituse pileti vastu ning festivalipass kinkekaardi vastu, mis kehtib 2021. aasta festivalil või TMWi korraldava ettevõtte Shiftworks teistel üritustel.

Päringuid piletite ja passide vahetuseks või tagastuseks võetakse vastu 1.–12. aprillil. Vahetuse ja tagastamise võimaluste juhtnöörid avalikustatakse 31. märtsil.

TMW 2020 muusikafestivali pass hinnaga 65 eurot, konverentsi ja festivali ühispass hinnaga 175  eurot ning konverentsipass hinnaga 150 eurot on müügil festivali veebipoes. TMW veebipoes on müügil ka 500 eurot maksev toetajapass neile, kes soovivad festivali ja ühtlasi kogu Eesti muusikatööstuse arengut toetada rahalise panusega. Telia klientidele kehtib TMW passide ja piletite ostmisel eelmüügist 20% hinnasoodustus tavahinnast. Lisainfo

TMW 2020 festivalipass hinnaga 65 eurot on müügil ka Piletilevis. Alates 31. märtsist tulevad Piletilevis taas müüki ka TMW muusikaürituste üksikpiletid.

Tutvu TMW 2020 artistidega 

 

TMW 2020 esitleja on Telia.

TMW festivali korraldab Shiftworks OÜ koos paljude partnerite ja kaaskorraldajatega. TMW 2020 konverentsi muusikatööstuse programm sünnib koostöös Eesti muusika arendus- ja ekspordikontoriga Music Estonia.

TMW 2020 muusikaprogramm valmib koostöös agentuuriga Damn.Loud. Muusikaprogrammi kaaskorraldajad on Jazzkaar ja Eesti Jazzliit, Viljandi Pärimusmuusika Festival, GROM, Intsikurmu Festival, Sõru Saund, Üle Heli, Manka Boutique Pop Festival, Station Narva, Made In Baltics & Sony Music, IDA, Eesti Kooriühing, TIKS Rekords, LAGI, 311.ee, House of Acid,  Funk Embassy, Kivi Paber Käärid ning väliskuraatorid Tampere Talo ja Tampere 2026 kultuuripealinn, Sevkabel Port ja Stereoleto festival, CIMA ja Nova Scotia Music Week.

Partnerid: Telia, Nordic Hotel Forum, Telliskivi Loomelinnak, Visit Estonia, EKA, Viru Keskus, Noblessner, Go Travel, Go Bus, Go Hotel Shnelli, Hektor Container Hotel, Hotell Economy, Briti Nõukogu, Soome Suursaatkond Eestis, Kanada Saatkond, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Fotografiska Tallinn, PROTO Avastustehas, Kai kunstikeskus, Lasnamäe Linnaosa Valitsus, Lasnaidee, Balti Jaama Turg, Raadio 2, Postimees,  Edasi, Velvet, IDA, Moe 1886, Tanker, Vita Pictura, AKU, Velvet, Festivality, Soundhouse, RGB, Meeskond  Security, Piletilevi

Välispartnerid: Tampere Hall, Tampere 2026, Sevkabel Port, Stereoleto, ETEP, Keychange, EMMA, Classical: NEXT, Bime, Radio Helsinki, Noise Unit PR, Ebba Lindqvist PR, Doing Great Agency

Festivali toetavad: Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet, Kultuurkapital, Tallinna Ettevõtlusamet ja EAS

TMW rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

TMW 2020 Paldiski Pühapäev saab teoks Lääne-Harju valla algatusel koostöös Alexela, Tallinna Sadama, PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi ning üritustesarjaga Paldiski Fusion. Paldiski Pühapäeva toimumisse panustavad ka G4S, MV Wool, Ecomari ja ELMO Rent.