Karantiinilood: Enn Laansoo Jr. ja Triin-Marie Juss | Tallinn Music Week

Karantiinilood: Enn Laansoo Jr. ja Triin-Marie Juss

Jätkame TMW Karantiinilugude jagamisega. Täna on meie külalisteks festivali kodu, ühe põhilise toimumispaiga ja olulise partneri ja inspiratsiooniallika Telliskivi Loomelinnaku juht Triin-Marie Juss ning Pakri Teadus- ja Tööstuspargi (PAKRI Science and Industrial Park) kaasasutaja, ELMO RENT 2.0 tegevjuht ning üks Paldiski Pühapäeva üks eestvedajatest Enn Laansoo Jr.. Täna oleks pidanud toimuma esimene Paldiski Pühapäev / Paldiski Sunday, mida nüüd saame nautida 30. augustil mõnusas suvelõpumeeleolus.

Mida kuulad, vaatad, loed jne?

Enn: Enamus päevast kuulan töötamise kõrvalt ringilendlevate laste “mis see on”, vaidlusi, mänguasjade vms heli. Eelmistel nädalatel jälgisin meediast viirusekandjate arvu muutust, tänaseks juba liiga tavapärane. Sama ka internetilehtedega ehk tänu Postimees, Delfi jälgimise kasvule on need igavaks muutunud ja tunduks, et nagu internet oleks otsa saanud.

Tööalaselt kuulan, näen igasugu kõnesid ja emaile, kus tuntakse muret, kas ja millal raha saab ning teiselt poolt tuuakse välja põhjendusi, millega soovitakse anda kindlust et meie omakorda oma raha peatselt kätte saame.

Kõige põnevam lugemine on sõpradega emailis teemadel “olukorraga tekkinud uued võimalused”, “kaua midagi veel aega võtab” ja “kuidas tagada väikesed kaotused”.

Õnneks telekat kodus ei ole, see võtaks liiga palju tähelepanu, seega lõõgastuse hetke tekkimisel on ETV järelvaatamine üllatavalt hea programmiga.

Triin-Marie: Kauaoodatud TMW kontsertide asemel kõlavad sel nädalal kõrvus kriisiteemalised konverentskõned. Kui on vaja kodukontoris tuju tõsta, siis on Rita Ray see, kelle muusika hetkel kõige tihedamini kõlab.

Viimane raamat sai läbi loetud sel päeval, kui eriolukord välja kuulutati – Berit Kaschani “Hommikune vahetus”.

Seda luulekogu, nagu ka paljusid teisi raamatuid, saab muide Puänt’ist Boltida 🙂

Mida selles situatsioonis tunned ja mõtled?

Enn: Jättes tüüpvastused edastamata, siis peamiselt tunnen, et nüüd on mul, meil ja neil võimalik elus reaalseid ümberkorraldusi teha- on see siis pärast karantiini aja kokkuhoiu eesmärgil kojutellimustega jätkamine, energiatõhususega, taastuvenergiaga, autojagamisega seotud otsused jt. Ning mõtlen, et mul on vist vedanud, sest olen nende jaoks oma teenuste ja toodetega valmis ning kuidas ja mis otsast nüüd siis seda kõike neile selgeks teha ja pakkuma hakata.

2p tagasi mõtlesin selle üle, kas 6a lapsele oleks vaja uut reisikohvrit- kas see on täna mõistlik kink või peaks midagi hädapärasemat kinkima; millal järgmist reisi üldse teeks (panustaks kodumaal reisimisele, aga siis vist ei lähe spets kohvrit vaja), samas peaks peagi saama reisida veel soodsamalt.

Triin-Marie: Tühised asjad tunduvad aina tühisemad ja tähtsad asjad aina tähtsamad.

Millisest tulevikust unistad?

Enn: Ma laseks sellel vastusel natuke veel praadida, aga mõtted liiguvad suunas, kus selle kriisi ajal näen mitmeid uusi suundi/tegevusi/reageeringuid, mida sooviks tulevikku kaasa võtta. On see siis “hands on” riigiga suhtlus kriisimeetmete väljatöötamisel (miks ma ei võiks ka tulevikus oma murele nädalaga lahendust asekantsleriga otsida); on see siis “veel rohkem kreatiivseid uusi lahendusi”; kogukonna-mõõtme järgmine tase jne jne.

Triin-Marie: Esialgsest paanikast ülesaanuna, on tunda, et õhus ja inimestes säriseb nii palju uudseid mõtteid. Vahel tuleb astuda samm tagasi, et saaks minna edasi. Unistan sellest, et antaks uuesti start ja need säravad ideed saaksid sündima hakata.