Karantiinilood: Madli-Liisi Parts ja Vello Lutter | Tallinn Music Week

Karantiinilood: Madli-Liisi Parts ja Vello Lutter

Täna jagavad oma Karantiinilugusid Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts, kes on kogu muusikasektorile nõu ja jõuga suureks abiks olnud ning hoiab meid arengutega pidevalt kursis ja super-disainer Vello Lutter, kes viib TMW tiimis igapäevaselt ellu AKU poolt välja töötatud festivalidisaini. Õpime oma disaineritelt iga päev, kui oluline on sõnumite edastamisel hea visuaal.

On muljetavaldav, kui kiired, avatud ja abivalmid on olnud Kultuuriministeeriumi töötajad ning usume, et seda on teisedki ministeeriumid ja ametid me riigis. Me ümber on palju inimesi, kelle töö ja vastutus on viimaste nädalatega tohutult muutunud ja kasvanud, sest nad pingutavad meie kõigi käekäigu nimel. Keegi ei olnud selleks valmis, kõik annavad oma parima. Oleme tänulikud!

#OleTänulik

#KiidaTegijat

#GivePraise

Mida kuulad, vaatad, loed jne?

Vello: Hetkel kuulan rohkem 80-90ndate muusikat. Playlistis on hetkel näiteks Bryan Ferry, Billy Idol, Alice In Chains, Pearl Jam, varasem Tool jne. Televiisorit kodus ei ole aga arvutist saab ka vaadata ja hetkel vaatan Netflixist uuesti seriaale nagu “Black Mirror” ja “Mad Men”. Põnevusega ootan “Ozarki” uut hooaaega. Raamatuid pole jõudnud veel lugedagi. Kuna kogu pere on kodus, siis väike poiss nõuab palju tähelepanu ja seega tuleb palju puslet kokku panna.

Madli-Liis: Kuna päevad on tänu tööle erakordselt infotihedad ja mitmekihilised, siis püüan teadlikult teha pause, kasvõi mõneks minutiks. Parim on astuda korraks rõdule ja kuulata koduaia hääli või teha aias tiir, et vaadata, millised taimed täna suuremad kui eile ja kas noor nõges on juba teepotti noppimiseks valmis. Olenemata sellest, mis toimub meie elus on loodusel oma rütm ja vääramatu rahu. Tunnetan looduse jõudu hetkel rohkem kui tavalises argipäevas. Loodan leida aja, et külastada virtuaalset Metropolitani ooperit ja Euroopa ooperimajasid-kontserdisaale. Ootan, mida pakub järgmiseks uus digiplatvorm Benedict.Television.ee. Eile avastasin juhuslikult Puuluubi lustaka “Käpapuu” video. Praegu on oluline hoida kogu energia töiste tegemiste jaoks, mistõttu ka hingetõmbeaeg on hädavajalik.

Mida selles situatsioonis tunned ja mõtled?

Vello: Väga huvitav on kogeda oma eluaja kõige ebareaalsemat olukorda. Mingeid negatiivseid või positiivseid emotsioone ei ole. Pigem keskendun endaga tegelemisele.

Madli-Liis: Tunnen rõõmu lähedastest, kolleegidest, muusikavaldkonnas tegutsejatest ja teiste elualade esindajatest, kes on muusikutele abikäe ulatanud. Usun, et me kõik motiveerime üksteist pühendumise ja konstruktiivse hoiakuga. Aastaid plaanitud ideed saavad teoks päevadega. Rõõmustan, et inimesed jätavad maailmavaatelised erinevused kõrvale ja otsivad ühiselt lahendusi. Loodan, et täna tekkivad uued kontaktid ja koostööd jäävad kestma ka tulevikus ning sellest sünnib erinevatele valdkondadele midagi erakordset ja edasiviivat. Meil kõigil on mured ja hirmud, see on vältimatu. On oluline, kuhu me energia suuname ja et meil oleks jaksu mõelda korraga kahel tasandil – mis on oluline täna ja milliseks soovime kujundada elu tulevikus.

Millisest tulevikust unistad?

Vello: Chillist.

Madli-Liis: Ma väga loodan, et me ei unusta täna tekkivaid kontakte, kogemusi, küsimusi ning fantastilist õlatunnet. Et me oskaks näha suurt pilti ka siis, kui upume detailidesse. Kogemuses, mille me praegu saame, on väga palju võimalusi.