TMW 2020 lükkub augustisse. Festivali uued kuupäevad on 26.–30. august. | Tallinn Music Week

TMW 2020 lükkub augustisse. Festivali uued kuupäevad on 26.–30. august.

Uue muusika festival ja muusikatööstuse konverents Tallinn Music Week (TMW) otsustas 25.–29. märtsil toimuma pidanud festivali edasi lükata seoses COVID-19 haigust põhjustavast koroonaviirusest tingitud riskidega ja Terviseameti vastavasisulise ettepanekuga. TMW 2020 festival toimub 26.–30. augustil. 

Algselt plaanitud ajal 29. märtsil leiab aset Eesti publikule suunatud TMW Paldiski Pühapäev Lääne-Harju valla keskuses. 

Lähtudes kiiresti muutuvast epidemioloogilisest olukorrast maailmas ja ka Eestis ning Terviseameti soovitustest otsustas TMW korraldustiim esmaspäeval, 9. märtsil toimunud erakorralisel koosolekul lükata festival edasi augusti lõppu.

Kuigi koroonaviiruse kohapealse laialdase leviku tõenäosus Eestis ei ole kõrge, on TMW kui välisesinejate ja -külalistega ürituse korraldusega seotud mitmed riskifaktorid. Lisaks esinejate, töötajate ja publiku tervise kaitsele mõjutasid otsust erinevate riikide ja lennufirmade kehtestatavate reisipiirangute ettearvamatus käesoleval perioodil, mille tõttu ei pruugi kõigi festivali esinejate ja külaliste saabumine võimalikuks osutuda.

TMW juht Helen Sildna: „Kui veel eelmisel nädalal uskusime, et suudame Terviseameti nõuannetest lähtuvalt festivali ellu viia, on tänaseks olukord muutunud. Usume, et suudame augustis kõigile osalejatele pakkuda paremat ja ka turvalisemat kogemust. TMWi puhul sai otsustavaks eelkõige rahvusvaheliste osalejate hulk. Usume oma tiimiga, et käesoleval perioodil on targem reisimist minimeerida. Olen tohutult uhke ja tänulik nii meie tiimile kui ka partneritele, tänu kelle kiirele tegutsemisele, mõistmisele ja vastutustundlikkusele on võimalik juba täna kinnitada, et festival toimub samas mahus ja kvaliteedis ning esimest korda me ajaloos ka suve lõpus augustis.”

Kõik TMW festivali ja konverentsi partnerid, programmi kuraatorid ja toimumispaigad on valmis panustama augustis toimuva festivali korraldusse, säilitades festivali mahu ja suures osas ka plaanitud sisu. Kõik märtsiks kinnitatud esinejad on saanud kutse astuda üles augustis ning esinejatele, kellele uued kuupäevad ei sobi, leitakse võrdväärsed asendused.

Augustiks on oma esinemise kinnitanud festivali nimekamaist esinejaist USA rockbänd A Place To Bury Strangers, Vene grupp Shortparis, Ukraina popstaar Luna, Soome artistid Jesse Markin ja Suistamon Sähkö, Saksa nüüdismuusika pianist Kai Schumacher ja Läti indierocki bänd Carnival Youth. Paarikümne praeguseks kinnitanud Eesti artisti seas on Duo Ruut, I Wear* Experiment, Lexsoul Dancemachine, Manna, Mart Avi, Mick Pedaja, Modulshtein, Puuluup, Rita Ray, Ruum ja YASMYN. Programmipartneritena on ka augustis kaasatud nii Tampere Talo ja Tampere 2026 kui ka Sevkabel Port ning Stereoleto Festival Peterburist.

Kuupäeva muutus ei puuduta pühapäeval, 29. märtsil toimuvat Paldiski Pühapäeva Pakri poolsaarel Lääne-Harju valla keskuses. Ürituse raames toimuvad sadamalinnas Paldiskis plaanitud kirikukontserdid, pelmeenilõunad Peetri Tolli Tavernis ja vaatamisväärsuste tuurid. Lisainfo.

Eelmüügist ostetud TMW 2020 festivalipassid, konverentsi ja festivali ühispassid ning üksikpiletid kehtivad TMW uutel kuupäevadel augustis. Kontsertide üksikpiletid kehtivad samadel nädalapäevadel (N, R, L) samades kontserdikohtades.

TMW 2020 uuendatud muusikaprogramm ja peamised konverentsi kõnelejad kuulutatakse välja 30. märtsil. Päringuid piletite ja passide vahetuseks või tagastuseks võetakse vastu 1.–12. aprillil. Täpsemad tagastamise ja vahetuse juhtnöörid avalikustatakse 31. märtsil.

26.–30. augustil toimuva TMW 2020 esitleja on Telia.

TMW festivali korraldab Shiftworks OÜ koos paljude partnerite ja kaaskorraldajatega. TMW 2020 konverentsi muusikatööstuse programm sünnib koostöös Eesti muusika arendus- ja ekspordikontoriga Music Estonia.

TMW 2020 muusikaprogramm valmib koostöös agentuuriga Damn.Loud. Muusikaprogrammi kaaskorraldajad on Jazzkaar ja Eesti Jazzliit, Viljandi Pärimusmuusika Festival, GROM, Intsikurmu Festival, Sõru Saund, Üle Heli, Manka Boutique Pop Festival, Station Narva, Made In Baltics & Sony Music, IDA, Eesti Kooriühing, TIKS Rekords, LAGI, 311.ee, House of Acid,  Funk Embassy, Kivi Paber Käärid ning väliskuraatorid Tampere Talo ja Tampere 2026 kultuuripealinn, Sevkabel Port ja Stereoleto festival, CIMA ja Nova Scotia Music Week.

Tallinn Music Week tänab partnereid ja toetajaid.

Partnerid: Telia, Nordic Hotel Forum, Telliskivi Loomelinnak, Visit Estonia, EKA, Viru Keskus, Noblessner, Go Travel, Go Bus, Go Hotel Shnelli, Hektor Container Hotel, Hotell Economy, Briti Nõukogu, Soome Suursaatkond Eestis, Kanada Saatkond, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Fotografiska Tallinn, PROTO Avastustehas, Kai kunstikeskus, Lasnamäe Linnaosa Valitsus, Lasnaidee, Balti Jaama Turg, Raadio 2, Postimees,  Edasi, Velvet, IDA, Moe 1886, Tanker, Vita Pictura, AKU, Velvet, Festivality, Soundhouse, RGB, Meeskond  Security, Piletilevi.

Välispartnerid: Tampere Hall, Tampere 2026, Sevkabel Port, Stereoleto, ETEP, Keychange, EMMA, Classical: NEXT, Bime, Radio Helsinki, Noise Unit PR, Ebba Lindqvist PR, Doing Great Agency

Festivali toetavad: Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet, Kultuurkapital, Tallinna Ettevõtlusamet ja EAS

Eritänu: Terviseamet

TMW rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

TMW 2020 Paldiski Pühapäev saab teoks Lääne-Harju valla algatusel koostöös Alexela, Tallinna Sadama, PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi ning üritustesarjaga Paldiski Fusion. Paldiski Pühapäeva toimumisse panustavad ka G4S, MV Wool, Ecomari ja ELMO Rent.