Tallinn Music Weeki muusikaprogramm augustiks valmis! Lisandunud on üle 20 artisti, tänasest on taas müügil kontsertide üksikpiletid. | Tallinn Music Week

Tallinn Music Weeki muusikaprogramm augustiks valmis! Lisandunud on üle 20 artisti, tänasest on taas müügil kontsertide üksikpiletid.

26.–30. augustil toimuva uue muusika ja linnakultuuri festivali Tallinn Music Week (TMW) muusikaprogrammi on lisandunud üle 20 uue artisti. Alates tänasest, 31. märtsist on Piletilevis taas müügil ka TMW muusikaürituste üksikpiletid. TMW 2020 esitleja on Telia.

Tänaseks on märtsist augustisse lükatud TMW 2020 festival kavasse kinnitatud ligi 90% varem väljakuulutatud esinejatest ning lisatud üle 20 uue artisti ja 4 uut esitlusõhtut. Kokku on programmi kinnitatud 162 artisti 23 riigist.

Uue eriüritusena leiab TMW programmist 28. augustil Kalamajas Tallinna Kalju baptistikoguduse kirikus toimuva Erki Pärnoja soolokontserdi, millel mitmeplaaniline looja ja multiinstrumentalist esitab oma veebruaris ilmunud neljanda sooloalbumi „Leva” kava.

Mitme kontserdiõhtu kavad on täienenud uute nimedega. TMW avakontserdile Fotografiska keskuses on lisandunud Kadri Voorandi ja Mihkel Mälgandi džässiduo ning samas toimuva Üle Heli festivali esinejate sekka Rootsi pianist Shida Shahabi ja Venemaa ambient helikunstnik Atariame. Noblessneri Nobeli saalis toimuvat Funk Embassy pidu täiendab džässi ja souli lauljatar Sofia Rubina koos oma bändiga. IDA kontserdiõhtul Kai kunstikeskuses saab kuulda neuroteadlasest elektroonilise muusika produtsendi Kristjan Kalmu projekti MLAK ja Robert Nikolajevi uut eksperimentaalprojekti Weak People. GROM festivali kavasse Sveta Baaris on lisandunud Soome indiebänd MEAL ja samas aset leidvale Intsikurmu festivali õhtule Hannaliisa Uusma ja Brigitta Davidjantsi duo HUNT. Von Krahlis aset leidva metali esitlusõhtu kolm uut bändi on Preternatural Lätist, Coilguns Šveitsist ja äsja uue albumi avaldanud Eesti death-metal grupp Intrepid.

Kavasse on lisandunud ka kolm põnevat alternatiivmuusika õhtut. Neljapäeval, 27. augustil toimub Sveta Baaris kontserdiagentuuride Damn.Loud ja Urban Culture Entertainment tumepopi ja eksperimentaalrocki üritus „Void Valley”, kus esinevad Eesti tõusev tegija Bedless Bones, Hope Saksamaalt ning tervelt kolm Belgia artisti – Thot, Wiegedood ja Figure Section.

Laupäeval, 29. augustil toimub Kauplus Aasias geto-house’i ja elektro klubiõhtu „Smoke Break”, esinejaiks produtsendid-dj-d laurel, MODERN DISEASE, AL-T ja Kirja Eestist ning Charlotte Bendiks Norrast. Noblessneri technoklubis HALL toimub samal ööl koostöös kuulsa Berliini klubiga Salon Zur Wilden Renate kureeritud reiv, kus lisaks maja residentidele on rivis Londoni legendaarse peosarja lo*kee asutajast dj Sebastian Voigt, Berliini queer reivide eestvedajast S.Ruston ja Renate klubi staar The Swift.

Algselt Telliskivi Vaba Lavale plaanitud Made in Baltics & Sony Music esitlusõhtu ning Eesti Jazzliidu, festivali Jazzkaar ja Viljandi pärimusmuusika festivali ühine esitluskava on üle viidud Salme Kultuurikeskusse.

Alates tänasest, 31. märtsist on Piletilevis taas müügil TMW muusikaürituste üksikpiletid.

TMW 2020 muusikafestivali pass (65 eurot), konverentsi ja festivali ühispass (175 eurot), konverentsipass (150 eurot) ja toetajapass (500 eurot) on müügil festivali veebipoes. Telia klientidele kehtib TMW passide ja piletite ostmisel eelmüügist 20% hinnasoodustus tavahinnast. Lisainfo.

Kõik enne TMW 2020 märtsist augustisse edasilükkamise teadet eelmüügist ostetud festivalipassid, konverentsi ja festivali ühispassid ning esitlusõhtute üksikpiletid kehtivad festivali uutel kuupäevadel augustis. Üksikpiletid kehtivad samadel nädalapäevadel (N, R, L) samades kontserdikohtades (v.a. Vaba Lava piletid, mis kehtivad Salme Kultuurikeskuses). Ka kõik 29. märtsiks plaanitud Paldiski Pühapäeva passid ning kontsertide ja bussituuride üksikpiletid kehtivad ürituse uuel kuupäeval, 30. augustil.

90% TMW algselt plaanitud esinejatest on jäänud samaks ning programmi maht ja tase on täielikult taastatud uute esinejate ja üritustega. Festival pakub soovijaile võimalust vahetada märtsiks ostetud üksikpileti mõne teise kontserdiõhtu pileti vastu ning festivalipass kinkekaardi vastu, mis kehtib 2021. aasta festivalil.

Neil, kes soovivad siiski TMW passi või pileti tagastada, tuleb saata vastav palve aadressile ticket@tmw.ee.

Päringuid piletite ja passide vahetuseks või tagastuseks võetakse vastu 1.–12. aprillil. Lisainfo.

TMW 2020 programmi lisandunud uued artistid:

AL-T (EE)
Artur Lääts (EE)
Atariame (RU)
Bedless Bones (EE)
Coilguns (CH)
Eisi (EE)
Erki Pärnoja (EE)
Figure Section (BE)
Hope (DE)
HUNT (EE)
Intrepid (EE)
Kalivas (RU)
Kaspar Kivilo (EE)
Katja Adrikova (EE)
KIRJA (EE)
laurel (EE)
MEAL (FI)
Micaela Saraceno (EE)
Mihkel Maripuu (EE)
MLAK (EE)
MODERN DISEASE (EE)
Ninel (RU)
Preternatural (LV)
Sara Parkman (SE)
Sebastian Voigt (DE)
Shida Shahabi (SE)
Sofia Rubina (EE)
Tanel Mütt (EE)
Thot (BE)
Weak People (EE)
Wiegedood (BE)

Kogu TMW 2020 artistide nimestik.

TMW 2020 esitleja on Telia.

TMW festivali korraldab Shiftworks OÜ koos paljude partnerite ja kaaskorraldajatega. TMW 2020 konverentsi muusikatööstuse programm sünnib koostöös Eesti muusika arendus- ja ekspordikontoriga Music Estonia.

TMW 2020 muusikaprogramm valmib koostöös agentuuriga Damn.Loud. Muusikaprogrammi kaaskorraldajad on Jazzkaar ja Eesti Jazzliit, Viljandi Pärimusmuusika Festival, GROM, Intsikurmu Festival, Sõru Saund, Üle Heli, Manka Boutique Pop Festival, Station Narva, Made In Baltics & Sony Music, IDA, Eesti Kooriühing, TIKS Rekords, LAGI, 311.ee, House of Acid, Funk Embassy, Kivi Paber Käärid ning väliskuraatorid Tampere Talo ja Tampere 2026 kultuuripealinn, Sevkabel Port ja Stereoleto festival, CIMA ja Nova Scotia Music Week.

Partnerid: Telia, Nordic Hotel Forum, Telliskivi Loomelinnak, Visit Estonia, EKA, Viru Keskus, Noblessner, Go Travel, Go Bus, Go Hotel Shnelli, Hektor Container Hotel, Hotell Economy, Briti Nõukogu, Soome Suursaatkond Eestis, Kanada Saatkond, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Fotografiska Tallinn, PROTO Avastustehas, Kai kunstikeskus, Lasnamäe Linnaosa Valitsus, Lasnaidee, Balti Jaama Turg, Raadio 2, Postimees,  Edasi, Velvet, IDA, Moe 1886, Tanker, Vita Pictura, AKU, Velvet, Festivality, Soundhouse, RGB, Meeskond Security, Piletilevi

Välispartnerid: Tampere Talo, Tampere 2026, Sevkabel Port, Stereoleto, ETEP, Keychange, EMMA, Classical: NEXT, Bime, Radio Helsinki, Noise Unit PR, Ebba Lindqvist PR, Doing Great Agency

Festivali toetavad: Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet, Kultuurkapital, Tallinna Ettevõtlusamet ja EAS
TMW rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

TMW 2020 Paldiski Pühapäev saab teoks Lääne-Harju valla algatusel koostöös Alexela, Tallinna Sadama, PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi ning üritustesarjaga Paldiski Fusion. Paldiski Pühapäeva toimumisse panustavad ka G4S, MV Wool, Ecomari ja ELMO Rent.