TMW muusikaprogrammi lisandusid Saksa nüüdismuusik Kai Schumacher, Kanada helikunstnik Ian William Craig ja Eesti kuulsaim räpipunt 5MIINUST | Tallinn Music Week

TMW muusikaprogrammi lisandusid Saksa nüüdismuusik Kai Schumacher, Kanada helikunstnik Ian William Craig ja Eesti kuulsaim räpipunt 5MIINUST

25.–29. märtsil toimuv rahvusvaheline uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) avalikustas festivali muusikaprogrammi viimased esinejad. 160 artistist koosneva muusikaprogrammi 28. märtsi kavasse lisandusid Saksa pianist ja nüüdishelilooja Kai Schumacher, Kanada helikunstnik Ian William Craig, Läti urban artist JUSTIBLVCK, Islandi bänd The Post Performance Blues Band ja Eesti kõmulisim räpipunt 5MIINUST.

Laupäeval, 28. märtsil algusega kl 21–22 toimub Kalamajas Tallinna Kalju baptistikoguduse kirikus Saksamaa hinnatud nüüdismuusika pianisti ja helilooja Kai Schumacheri soolokontsert. Nihutades küll julgelt klassika ja popi vahelisi piire, ei soostu Schumacher oma muusikat paigutama liigagi tavapäraseks muutunud „crossover“ lahtrisse. Ühendades pealtnäha kokkusobimatuid muusika- ja kulturiloo elemente dadast drum’n’bassini, väldib ta moodsaid elektroonilisi vahendeid, sidudes oma kollaaže hoopis John Cage’i avangardpärandi „ettevalmistatud klaveri“ abil.

Üle Heli kureetud programmi Fotografiska keskuses on lisandunud Kanada audiovisuaalkunstnik Ian William Craig. TMW kauaaegse koostööpartneri, Briti plaadimärgi FatCat allharu 130701 ridadesse kuuluva artisti loomingut juhib püsimatuse narratiiv, mis käsitleb elu kui pidevat taasloomet. Trükikunsti vahetust füüsilisusest võlutuna püüab Craig luua helivälju, milles kehalist allakäiku kujutatakse omalaadse ülevuse allikana. Oma klassikaliselt koolitatud häält toetab ja töötleb ta endatehtud analoogsüntide ning mugandatud lintmakkide toel, luues hingematvalt kauneid allakäigukaskaade, milles masinate viperused määravad kogu esituse hapra kursi.

Erinevate Tubade Klubis (ETK) aset leidev Eesti idapoolseima linna festivali Station Narva kava täienes lausa kahe esineja võrra. Lääne-Viru Ibizal ehk Võsul moodustunud räpigrupp 5MIINUST on kahtlemata Eesti kõige hedonistlikum ja kurikuulsam uusräpi kooslus, kellel tänaseks ette näidata nii rodu hitte kui ka EMA Aasta Artisti tiitel. Bändi kuuluvad emsiid Lancelot, Päevakoer, Estoni Kohver, Venelane ja biidimeister Põhja Korea, kes esinevad tumedate päikeseprillidega, üritades oma lava- ja argielu lahus hoida. Nelja islandlanna kooslus The Post Performance Blues Band on aga oma kodumaal tuntust kogunud lõbusa ja toore glamuuriga, üritades hiilguse kadu pühitseda, mitte vältida.

The Post Performance Blues Band

F-hoones kureeritava uue plaadileibli LAGI peole lisandus Läti urban artist JUSTIBLVCK, keda on võrreldud nii The Weekndi kui ka Beyonce’ga, ent kelle kreedoks on vaadata  kaugemale piiridest, soost ja iganenud veendumustest ning lihtsalt olla ise selle täies tähenduses.

26.–28. märtsil toimuval TMW muusikafestivalil kohtuvad kogu maailma põnevaimad tulevikutegijad juba tuntud muusikutega meilt ja mujalt. Peamiselt Telliskivi Loomelinnakusse ja Noblessneri sadamalinnakusse koonduvais klubides ja kontserdisaalides esineb 160 artisti 28 riigist Eestist Uus-Meremaani ja Venemaalt Kanadani, tuntuimate välisesinejate seas näiteks USA müraroki bänd A Place To Bury Strangers, Rootsi-USA helikunstnik Kali Malone ja Vene artpunk bänd Shortparis.

Festivali kavas on ka konverents EKAs, avalikud vestlused, kunstiprogramm, muusikateemalised töötoad lastele ning ekskursioonid Lasnamäel ja Paldiskis.

TMW 2020 esitleja on Telia. TMW festivali korraldab Shiftworks OÜ koos paljude partnerite ja kaaskorraldajatega. TMW 2020 muusikaprogramm valmib koostöös agentuuriga Damn.Loud ning konverentsi seminaride programm koostöös Eesti muusika arendus- ja ekspordikontoriga Music Estonia.

TMW rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Kai Schumacheri Kalju kiriku soolokontserdi piletid hinnaga 13 eurot on alates tänasest müügil Piletilevis.

TMW 2020 festivalipass hinnaga 65 eurot ning konverentsi ja festivali ühispass hinnaga 225 eurot on müügil festivali veebipoes.

TMW 2020 muusikaürituste üksikpiletid ja festivalipass on müügil Piletilevis.

TMW festivalipass annab võimaluse liikuda vabalt kõikide muusikafestivali toimumispaikade vahel. TMW konverentsi ja festivali ühispass tagab pääsu TMW konverentsile ning eelis-sissepääsu muusikafestivali üritustele.

Telia klientidele kehtib TMW passide ja piletite ostmisel eelmüügist 20% hinnasoodustus tavahinnast.