Täna on Karantiinilugude külalisteks meie tiimi absoluutne eeskuju ja superassistent Erli Kasikov ning Pärtel Vurma ja Raik Ilves auhinnatud disainibüroost Velvet, kes on ehitanud tmw.ee veebilehe. Loe, mida nemad praegusel ajal kuulavad, loevad, mõtlevad ja tunnevad.
Mida kuulad, vaatad, loed jne?
Erli: Kasutan võimalust tõmmata järjest maha asju oma lõputust „tahan vaadata“ listist. Üks hiljutisi vaatamisi oli Explained dokumentaalsarja teine hooaeg. Ühe episoodi teemaks on muuseas just pandeemiad, mida nüüd eriti imelik vaadata oli. Just õigel ajal on välja tulemas ka sarja Better Call Saul uue hooaja episoodid.
Loomulikult saab nüüd kodus päevad läbi veelgi rohkem muusikat kuulata, kõikvõimalikud uued väljaanded läbi käia ja vanu lemmikuid taasavastada. Viimase 3 aasta lõpus olen teinud vastava aasta lemmikmuusikast playlisti ning juba pikalt mõelnud, et tahaks ka varasematele aastatele tagasivaated jäädvustada. Praegu leiduv ebatavaline lisaaeg on selleks hea lükke andnud. Alustasin aastast 2011, see sai valmis, 5 järgmist aastat veel ees ootamas.
Lisaks on praegu olnud ka aega näiteks lihtsalt tunde põrandal istuda ja puslet kokku panna. Saab mõtted kõigest muust toimuvast natukeseks täielikult välja lülitada. Ootan ka juba väga seda hetke, kui mind tabab kõikide kappide ja kummutite sorteerimise ja korrastamise tuhin.
Pärtel: Kuulan ja vaatan teisi inimesi, kellega igapäevaselt suhtlen. Loen e-maile ja muid suhtluskanaleid. Püüan oma tiimi tuju üleval hoida. Ajakirjandust tarbin paar korda päevas, et olla arengutega kursis, aga mitte ennast liiga üle koormata.
Raik: Hommikut alustame meie peres Mura Masa & slowthai – Deal Wiv It. Annab õige hoiaku päevale. Küll aga hiljuti reliisitud Chicago free jazzi pundi Irreversible Entanglements Who Sent You on mitmed päevad mänginud töö tegemisel taustal.
Mida selles situatsioonis tunned ja mõtled?
Erli: Ausalt öeldes on mõtteid ja tundeid siiani raske sõnadesse panna. Kogu aeg toimub nii palju ja nii kiiresti, et ei jõua õieti järgegi pidada või terviklikke arvamusi formuleerida. Kogu elu pandi järsku justkui teadmata ajaks pausile. Ühest küljest võimaldab see aja maha võtta ja tegeleda kõige sellega milleks muidu aega napib, kuid samal ajal on situatsioon ilmselgelt murettekitav. Toimuva ebamäärasus ja ettearvamatus teevad rahutuks ja ärevaks. Loodan väga, et inimesed suhtuvad olukorda täie tõsidusega, mõtlevad rohkem üksteise peale ja tegutsevad teadlikult ühise eesmärgi nimel, et see kõik võimalikult kiiresti mööduks.
Pärtel: Mõtlen kõige rohkem sellest, kuidas mu kolleegid ja lähedased ennast tunnevad. Millised hirmud neil on ja kuidas saan neile selle juures kõige paremini toeks olla.
Raik: Millises toidupoes on toimiv kojuveo teenus?
Millisest tulevikust unistad?
Erli: Sellisest, kus see kõik on seljataga, oleme tunneli teisest otsast välja tulnud ning võtnud kaasa õppetunnid edaspidiseks. Inimesed on teadlikumad, mõistvamad, hoolivamad, loovamad, rahulikumad, ning ei võta midagi iseenesestmõistetavana.
Pärtel: Unistan sellisest tulevikust, kus inimesed on valmis sarnasteks kriisideks. Mitte niivõrd materiaalselt, aga just vaimselt valmis. Valmis tegema raskeid aga olulisi otsuseid. Valmis muutma oma mõttemaailma, ärimudeleid, suhtumist ja arusaama maailmast ja jääma selle juures positiivseks ning uudishimulikuks. Valmis arenema, õppima, eksperimenteerima. Valmis mõistma, leppima ja teisi aitama.
Raik: Ühest kontserdist, kus saaks mõnusalt teiste inimeste kõrval olla ja head muusikat nautida.