Karantiinilood: Meisi Volt, Serj Rimma ja Terje Trotchynskyi | Tallinn Music Week

Karantiinilood: Meisi Volt, Serj Rimma ja Terje Trotchynskyi

Täna jagavad karantiinilugusid TMW kommunikatsiooni eriprojektide koordinaator Meisi Volt, meie hea partneri Vita Pictura peaprodutsent Serj Rimma ning TMW lasteprogrammi juht Terje Trotchynskyi.

Meisi Volt tegeleb tänavu TMW tiimis kommunikatsiooni eriprojektidega. Ta on töötanud reporteri ja fotograafina muuhulgas nii Elu24s kui ka Õhtulehes ning olnud ajakirja Anne & Stiili veebijuht ja moetoimetaja. Moefännist Meisi enda äärmiselt isikupärases ja säravas stiilis kohtuvad mängulised värvi- ja mustrikombinatsioonid naiseliku “vintage meets modern” glamuuriga.

Serj Rimma on peaprodutsent videotootmisele spetsialiseerunud ettevõttes Vita Pictura, mille tiimi poolt on loodud ka TMW viimased promoklipid ja 2019. aasta festivali aftermovie. Kaasahaaravate ja loovate promoklippide ja muusikavideote tootmisele keskenduva Vita Picture klientide hulka kuuluvad mh Sony Music Finland, Samsung Baltic, Swedbank ja PÖFF.

TMW lasteprogrammi juht Terje Trochynskyi on edendanud Eesti folkmuusika pärandit ja valdkondlikku haridust nii Viljandi pärimusmuusika festivalil kui ka TÜ Viljandi kultuuriakadeemias ja Eesti Pärimusmuusika Keskuses. Samuti töötab ta Eesti-Ukraina tulefolgi ansambli Svjata Vatra managerina.

Mida kuulad, vaatad, loed jne?

Meisi: Avastan ja kuulan uut muusikat: teemaks on kõik, mis helge ja hoiab tuju üleval, aga ka vastukaaluks sügavam ja süngem elektroonika. Mängimas on näiteks Yasmyni ja Skalpeli uued albumid, aga näiteks ka Amon Tobini ja Skreami vanem ja uuem kraam. Lugemiseks on juures värsked kevadised numbrid ajakirjadest Säde ja Pulss.

Serj: Hetkel on õnneks veel mõned tööga seotud asjad, millega saan tegeleda kodus. Aga kuna ootamatult on tekkinud palju vaba aega, siis proovin leida pigem produktiivseid tegevusi nagu näiteks ühe oma teise ettevõtte jaoks kodulehe valmistamine. Loen hästi palju praegu maailmas toimuvast, aga samas olen juba väsinud selle kõige nägemisest. Leidsin endale mõned netikursused – praegu on parim aeg midagi juurde õppida. Netflix on muidu ka hea valik, aga ise eelistan praegu kuidagi targemalt aega veeta.

Mida selles situatsioonis tunned ja mõtled?

Meisi: Tunnen, et on mõnus olla kodus ja igapäevaselt päikese käes koeraga jalutamas käia, aga ei jõua ära oodata, mil viiruste aeg läbi saab ja inimeste tervis paremaks läheb. Tahaks näha sõpru, muretult kohvikus veini rüübata, inimestega kohtuda ning end tööalaselt teostada, aga praegu tundub nagu kõik olevat pausil või vähemalt aeglane. Tore on see, et nüüd on rohkem suhtlust sotsiaalmeedias ja ka nende inimestega, kellega muidu väga aega ei jätkunud suhelda. Tegemist on hea ajaga, mil mõelda proriteetidele, inimsuhetele ning eesmärkidele ja teha seejuures plaane, kuidas edasi.

Serj: Muretsen, kuna ei tea, kui kaua see olukord kestab. Kõik aasta plaanid on nö tühistatud ja mu puhas kalender ei meeldi mulle põrmugi.

Terje: Ma olen alates eriolukorra väljakuulutamist koduses karantiinis, sest just sel päeval jäin haigeks. Kuna mul esinesid pea kõik gripitunnused, kuid olukord ei olnud kriitiline, sain korduvalt kinnituse, et testgruppi ma ei kuulu ning tegelikult teada ei saa, mis tõbi mind kaks nädalat vaevab. Tohutu väsimuse ja ebameeldivate sümptomite kõrval on kõige raskem taluda teadmatust. Kuna kodus on viieliikmeline pere, siis lapsesuud küsivad iga päev: kas sa sured nüüd ära? Kas meie jääme ka haigeks? Miks ma õue minna ei või? Miks mu sünnipäevale mitte ükski laps ei tule? Jne…Kui pea nädala pärast selgemaks läks, hakkasin mõistma, et meie muusikavaldkonnas tegutsev pere on jäänud ilma igasugusest sissetulekust. Võttis aega veel paar päeva, kui mõtted hakkasid liikuma suunas – kui sa ei saa muuta olukorda, muuda oma suhtumist sellesse. Nii ma siis rõõmustan selle üle, et mu armas pere on mu lähedal. Saan väga selge ettekujutuse, mida õpivad 1., 5., ja 7. klassi õpilased ning kuidas areneb kahe lapse pillimäng. Oma bändi Svjata Vatra muusikud avasid uue plaadi esitluse hoopis live-kontsertidega üle Eesti eri paigust, kus nad praegusel hetkel pesitsevad.

Millisest tulevikust unistad?

Meisi: Unistan rahulolust, ükskõik, mis valdkonnas.

Serj: Loodan, et kõik läheb varsti paremaks ja et see kriis jääb meie mällu lihtsalt ühe elu suure kogemusena.

Terje: Et Tallinn Music Weekil saame võõrustada oma üleilmseid kolleege ja sõpru augustisumedas Tallinas. Unistan sellest, et üleilmse kriisi mõjul teeb igal inimene oma mõtetes ja tegevustes restardi ning edasi minnakse paremas ja puhtamas, end ja teisi säästvamas maailmas.