TMW tasuta linnalava kontserdid kutsuvad avastama põnevaid paiku kesklinnast Telliskivi Loomelinnakuni ja Lasnamäest Koplini | Tallinn Music Week

TMW tasuta linnalava kontserdid kutsuvad avastama põnevaid paiku kesklinnast Telliskivi Loomelinnakuni ja Lasnamäest Koplini

27.–30. augustil toimub Tallinnas uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW). Lisaks õhtusele muusikaprogrammile on TMW kavas tasuta päevased linnalava kontserdid, mis toovad elavmuusika ka tavatumatesse paikadesse üle linna Viru Keskusest Laagna kogukonnaaiani ja Telia peamajast Põhjala Tehaseni. 

TMW 2020 linnalava kontsertide toimumispaigad on Viru Keskus, Nordic Hotel Forum, disainibüroo Velvet, Põhjala Tap Room, Botik, Telia maja parkla, Laagna kogukonnaaed, Põhjala Tehas koostöös Koplifestiga ja Sveta Baari õueala.

TMW Linnalava kava stardib neljapäeva, 27. augusti pärastlõunal kell 16 Viru Keskuse  Tammsaare pargi poolsel terrassil meie folk-elektroonika duo Puuluup ja Läti indierocki bändi Carnival Youth etteastetega. Viru Keskuses saab kuni laupäevani nautida kokku lausa kuut linnalava kontserti, esinejaiks nii meie r’n’b ja souli staarid YASMYN ja Anett kui ka postpungi bänd Strange Idols ja NOËPiga koostööd teinud laulja Chinchilla Inglismaalt.

24.–29. augustil on Viru Keskuse Tammsaare pargi poolsel väliterrassil avatud ka TMW infopunkt, kus saab eelmüügist ostetud festivalipasse vahetada käepaelte vastu.

TMW väliskülaliste kodu Nordic Hotel Forumi sviidis esineb neljapäeval auhinnatud Soome urban artist Jesse Markin. Festivali atmosfääri jagub TMW avapäeva pärastlõunal meeleoluka Gram-of-Fun kontserdiga ka Telia peamaja ees (Mustamäe tee 3).

TMW jõuab tänavu esmakordselt ka Lasnamäele ja Koplisse. Laupäeval, 29. augustil liitub TMW asumifestivaliga Koplifest uueks loomekeskuseks kujunevas endises Põhjala kummitehases. Põhjala Tehase peaalal esitleb TMW Manna ja Meisterjaani ühist etteastet ning aiabaaris Botik Soome orkestrit TampereRaw ja Taani rockbändi Boundaries. Pühapäeval, 30. augustil ühendatakse jõud Lasnamäe elukeskkonna edendamisele pühendunud Lasnaidee algatusega. Lasnamäe avastusretke osana saab Laagna kogukonnaaias kuulda muusiku ja antropoloogi Polina Tšerkassova kolmkeelset muinasjuttudega põimitud muusikalist etteastet.

Linnalavasid jagub ka TMW põhikeskustesse Noblessneri sadamalinnakusse ja Telliskivi Looelinnakusse. Noblessneris võõrustab Põhjala Tap Room lisaks Eesti rockbändile Up The Sky Ungari ühemehe-orkestrit The Devil’s Trade. Disainibüroos Velvet esinevad Läti popi tõusev täht Chris Noah ning kodumaised elektroonilise muusika artistid Macajey ja HUNT ning alternatiivmuusika klubi Sveta Baari esisel õuealal saavad festivalikülalised osa Wondering O. ja Roland Karlsoni ambientsetest settidest.

TMW linnalava üritustest on oodatud osa saama igas eas muusikasõbrad. Kõik linnalava kontserdid on tasuta.

TMW 2020 korraldatakse vastavalt antud perioodil avalikele üritustele kehtivatele reeglitele, mis aitavad vältida koroonaviiruse levitamist või sellesse nakatumist. Lisainfot vaata siit.

Festivali kõigil üritustel, sealhulgas linnalavadel  jälgitakse, et osalev publik on piisavalt hajutatud ja hoiab turvalist distantsi.TMW võtab arvesse lubatud rahvaarvu piiri, kuid ei tõsta seda maksimumini.

TMW palub silmas pidada, et festivalile ei ole lubatud inimesed, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on ägeda respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (palavik, kuiv köha, hingamisraskused).

TMW 2020 linnalava kontsertide ajakava:

Neljapäev, 27.august

Viru Keskus (Viru väljak 4)
16.00–16.30 Puuluup (EE)
17.00–17.30 Carnival Youth (LV)

Nordic Hotel Forum (Viru väljak 3)
14.45–15.15 Jesse Markin (FI)

Telia välilava (Mustamäe tee 3)
16.00–16.30 Gram-of-Fun

Reede, 28.august

Viru Keskus (Viru väljak 4)
16.00–16.30 YASMYN (EE)
16.45–17.15 Anett (EE)

Laupäev, 29.august

Viru Keskus (Viru väljak 4)
16.00–16.30 Chinchilla (UK)
17.00–17.30 Strange Idols (UK)

Velvet (Telliskivi 60a-5)
11.00–11.30 Macajey (EE)
11.45–12:15 HUNT (EE)
12.45–13.15 Chris Noah (LV)

Põhjala Tap Room (Peetri 5):
12.00–12.30 Up The Sky (EE)
12.45–13.15 The Devil’s Trade (HU)

Põhjala Tehas (Marati 5)
18.00–19.00 Manna (EE) & Meisterjaan (EE)

Botik (Marati 5)
16.00–16.30 TampereRaw (FI)
17.00–17.30 Boundaries (DK)

Sveta Baari esine õueala (Telliskivi 62)
17.00–18.00 Wondering O. (EE)
18.00–19.00 Roland Karlson (EE)

Pühapäev, 30. august
Laagna kogukonnaaed (Võru 11)
17.00–18.00 Polina Cherkasova (EE)

27.–30. augustil toimuva TMW 2020 raames leiavad aset uue muusika festival, konverents ja erinevad linnafestivali üritused kunstinäitustest avalike vestlusteni ja linnalava kontsertideni. TMW tänavune infokeskus asub Viru Keskuse väliterrassil, festivali ametlik hotell on Nordic Hotel Forum.

TMW PRO pass, DigiPRO pass, konverentsipass ja toetajapass, mis võimaldavad osaleda konverentsil nii kohapeal kui ka digitaalselt, ning festivalipass, mis tagab pääsu muusikafestivalile, on müügil TMW veebipoes. Telia klientidele kehtib eelmüügist ostetud piletitele 20% allahindlus. Lisainfo.

TMW 2020 esitleja on Telia.

TMW festivali korraldab Shiftworks OÜ koos paljude partnerite ja kaaskorraldajatega. TMW  konverentsi muusikatööstuse programm valmib koostöös Eesti muusika arendus- ja ekspordikontoriga Music Estonia.

Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet, Kultuurkapital, Tallinna Ettevõtlusamet ja EAS.

TMW rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Vaata lisainfot siin.