Bränd 2017 | Tallinn Music Week

Bränd 2017

TMW 2017 kujunduse lähteülesanne oli visualiseerida võimalikult tabavalt ja kujundlikult tänavuse festivali kandvad teemad – jätkusuutlik areng ning sellega seotud valdkonnad keskkonnasäästlikkusest linnaarenguni ja kogukondade ühendamisest võrdõiguslikkuse edendamiseni.

Identiteet

Portaalide sümbolil põhineva kujunduse autoriks on disainer Mariana Hint-Rääk, kelle portfoolio sisaldab nii sisaldab nii terviklikke visuaalseid identiteete kui erinevaid projekte raamatukujundusest rahvusvaheliselt auhinnatud väikemaja KODA disainini.

Mariana sõnul sai TMW visuaali sünnilugu alguse liikumisest festivali erinevate tasandite ja kihtide vahel: „Põhielemendiks on portaalide kujund, mis tähistab liikumist festivali erksast fassaadist sügavamale. Festivali külastaja jaoks on TMW pealiskihiks tiheda ja ajaviitelise programmi – muusikast disaini ja toiduelamusteni – nautimine, mille taga on aga sügavam mõte ja mõju. Kõik need kirevad programmitükid koondavad ja edastavad ühtaegu nii mitmetahulist ja erinevaile väljendusviisidele avatud meelelahutust kui iseendale ausalt silma vaatavat ühiskondlikke protsesside põhjuslikku analüüsi.“

Festivalile linnaruumis tuntava näo andmiseks jätkab ka uus tunnuskujundus juba traditsiooniks saanud kahevärvi-kombinatsiooni. Põhitoonideks on ergas roosa-punane ning selle intensiivsust tasakaalustav, vahendav ja siduv hall.

Illustratsioon

Kujundust kandvate portaalide taga avaneva illustratsioonikihi lõi graafiline disainer ja tänavakunstnik Viktor Gurov. Festivali veebi ja muude kanalite valdavalt teksti- ja fotopõhisest teabest eristumiseks ning särava pealispinna all peituva mitmekihilisuse ja pungiliku „tee-seda-ise“ eetika rõhutamiseks rakendas Gurov illustratsiooni loomisel abstraktsema tunnetusega keelt, kasutades töövahenditeks erinevaid käepäraseid objekte nagu lusikas, rohuliblepintsel, paberinuga, nõudepesušvamm, tuletikk ning tahvlimarker.

Kirjatüüp

Koos uue kujundusega võttis TMW kasutusele uue ametliku kirjatüübi GT Eesti. Rahvusvahelise tähedisainerite rühmituse Grilli Type poolt disainer Reto Moseri juhtimisel loodud kirjatüüp on tuletatud muuhulgas nii külma sõja aegsest graafilisest fenomenist „Zhurnalnaya Roublennaya“ kui Nõukogude Eesti lasteraamatutest, olles samas festivalile omaselt moodne ja dünaamiline. Festivali veebi ja muude infokanalite mitmekeelset sisu arvesse võttes on kirjatüübi valikus esindatud nii ladina tähestik kui kirillitsa.

Veeb

TMW uus veebileht sündis disainibüroos Velvet. Peamiseks lähteülesandeks oli kujundada veebist asjalik abimees nii sündmusterohke linnafestivali külastajaile kui sellel osalevatele delegaatidele ja artistidele, võimaldades hõlpsat navigeerimist nii festivali programmiosade, esinejate tutvustuste ja veebipoe vahel. Veeb järgib visuaali üldist loogikat, koosnedes eri kihtidest ja portaalidest, mis võimaldavad piiluda sügavamale pinna alla.