Algas järgmise aasta Tallinn Music Weeki festivali esinemistaotluste vastuvõtt | Tallinn Music Week

Algas järgmise aasta Tallinn Music Weeki festivali esinemistaotluste vastuvõtt

Rahvusvaheline uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) toimub tuleval aastal 25.–28. märtsini. Festivali veebilehel on alanud TMW 2020  muusikaprogrammi esinemistaotluste vastuvõtt.  

Kuni 1. detsembri südaööni on avatud veebipõhine esinemistaotluste voor muusikutele, kes soovivad üles astuda tuleval kevadel 12. korda toimuval TMW festivalil. Avaldused on oodatud mistahes muusikastiilide esindajatelt ning nii sooloartistidelt kui ka suurematelt kooslustelt üle kogu maailma. Avalduste esitamine

26.–28. märtsil 2020 aset leidvat TMW muusikaprogrammi korraldab TMW koostöös Damn.Loud agentuuriga. Festivali esinejad valitakse 1. detsembriks (kaas arvatud) laekuvate avalduste põhjal TMW muusikafestivali programmitiimi poolt, kuhu kuuluvad nii Eesti kui ka rahvusvaheliste muusikaorganisatsioonide esindajad, ürituste korraldajad ja erinevate žanrite asjatundjad.

TMW muusikaprogrammi juhi Roman Demchenko sõnul on tulevase festivali eesmärgiks pakkuda kolme päeva jooksul iseäranis tihedat ja kõrgetasemelist kava. „TMW tugevuseks on alati olnud hästi kureeritud mitmekesine kava. Et festival tuleks veelgi põnevam, kaasame tänavu programmiloomesse ka rahvusvahelisi kuraatoreid ja muusikabrände ning keskendume erilise hoolega iga artisti parimal võimalikul moel esile tõstvale produktsioonile.”

Alates 2009. aastast igal kevadel Tallinnas toimuv TMW on üks Euroopa olulisemaid uue muusika ja linnakultuuri festivale ning muusika- ja loomevaldkondade professionaalide kogunemispaiku. TMW on tuntud ühe mitmekesisema ja julgema muusikavalikuga esitlusfestivalina kogu Euroopas, mille mõjul on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu ja võimalusi paljud Eesti ja muude riikide muusikud.

Viimaste aastate jooksul TMW-il esinenud Eesti artistide riigipiire ületavatest saavutustest väärivad esile tõstmist Mari Kalkuni, Maarja Nuudi ja Trad.Attack!i esinemised maailmamuusika tähtsündmustel WOMEX ja WOMAD, samuti duo Maarja Nuut & Ruum leping TMW koostööpartnerist Briti plaadifirmaga 130701. Mart Avi on lisaks välisesinemistele Euroopast Kaug-Idani pälvinud kajastust mõjukates muusikaväljaanetes nagu MOJO, Wire ja the Quietus. I Wear* Experiment on tuuritanud lisaks Euroopale ka Hiinas, Lõuna-Koreas ja Singapuris, NOËP on esinenud muuhulgas Soome suurfestivalil Flow, Erki Pärnoja põhjanaabrite ja Ühendkunigriigi suurtel festivalidel ning Kadri Voorandi erinevate projektide looming on kõlanud olulistel džässifestivalidel Euroopast USAni.

Samuti on TMW töö tulemusena viimastel aastatel rahvusvahelises ajakirjanduses ilmunud põhjalikke artikleid Eesti uuest muusikast, sealhulgas mullu Briti kultuuriveebis The Quietus avaldatud ülevaateloos, milles tunnustatakse ka TMW festivali järjekindla „seikluslike omamaiste artistide esitlemise“ eest.

Huvi TMW-l esinemise vastu on aasta aastalt tõusnud nii naaberriikides Soomes ja Venemaal kui ka maailma juhtivates muusikatööstuse riikides nagu Rootsi, Ühendkuningriik ja Kanada, samuti Kesk-Euroopa ja Balkanimaade jõudsalt kasvavatel muusikaturgudel.

TMW 2017 Funk Embassy showcase. Foto: Rasaa Etten

Järgmine, järjekorras kaheteistkümnes TMW festival toimub 25.–28. märtsil 2020. Lisaks muusikafestivalile on TMW põhiprogrammis ka konverents, mis lisaks muusikatööstuse teemadele käsitleb laiemalt loovust kui uue majanduse käivitajat. Festivali kavas on ka tasuta linnalava kontserdid, avalike vestluste sari „TMW jutud” ning erinevaid kunstivorme ja kodanikualgatust ühendavad ettevõtmised avalikus linnaruumis.

Esinemisavalduste vastuvõtt TMW 2020 festivalile kestab kuni 1. detsembrini kell 23.59 (mistahes regiooni kohaliku aja järgi) 2019 TMW veebilehel.

Programmi kinnitatud artistid kuulutatakse välja 2020. aasta veebruari alguses.

Soodushinnaga TMW 2020 festivalipassid ning festivali ja konverentsi ühispassid tulevad müügile TMW veebipoes shop.tmw.ee 1. novembril.

TMW festivali korraldab Shiftworks OÜ koos paljude partnerite ja kaaskorraldajatega. TMW konverentsi ja muusikatööstuse arenduprogrammide partner on Music Estonia.

TMW 2019 numbrites:

170 esinejat 28 riigist
22 587 festivalikülastajat
956 konverentsi delegaati, neist 453 välisriikidest
100 välisajakirjanikku